حکم اعدام محمد مرسی و رهبران اخوان المسلمین نقض شد

گزارشگر:چهار شنبه 26 عقرب 1395 - ۲۵ عقرب ۱۳۹۵

mandegar-3دادگاه تجدید نظر مصر با قبول شکایت محمد مرسی و برخی دیگر از رهبران اخوان المسلمین، احکام اعدام و حبس ابد صادره علیه آنها را نقض و پرونده را برای بررسی مجدد به شعبه دیگری ارجاع داد.
به گزارش شبکه الیوم السابع مصر، دادگاه قاهره در جلسه‌ کوتاه و چند دقیقه‌ای امروز خود شکایت رهبران اخوان المسلمین از جمله درخواست وکلای مدافع محمد مرسی، رئیس جمهوری مخلوع مصر را قبول کرد و پرونده آن‌ها را برای بررسی مجدد به جریان انداخت.
محمد مرسی و برخی دیگر از رهبران اخوان المسلمین در پرونده موسوم به “حمله به زندان‌ها” که در آن ۱۲۹ تن از مسئولان اخوان، حماس و حزب‌الله به شکل حضوری و غیابی محاکمه شدند، حکم اعدام دریافت کردند.
دادگاه جنایی قاهره در جنوری ۲۰۱۵ علاوه بر محمد مرسی، محمد بدیع، رهبر اخوان المسلمین و چهار تن دیگر از رهبران این گروه را به شکل حضوری و یوسف قرضاوی و ۹۲ تن دیگر از رهبران جهانی اخوان المسلمین و اعضایی از جنبش حماس را به شکل غیابی به اعدام محکوم کرد.
در آن تاریخ همچنین ۲۱ تن از مسئولان اخوان به حبس ابد و فرماندهانی از حزب الله لبنان نیز به دو سال زندان‌ محکوم شدند.
پیشتر دادگاه تجدید نظر مصر، که عالی ترین نهاد قضایی مدنی در این کشور است حکم حبس ابد صادره علیه مرسی در پرونده جاسوسی برای حماس و قطر را تایید کرده بود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.