سیاست‌مداران چپ‌گرای آلمان: اخراج پناهجویان افغانستان با ادعای آلمان درباره حقوق بشر سازگار نیست

گزارشگر:دو شنبه 29 قوس 1395 - ۲۸ قوس ۱۳۹۵

در پی اخراج پناهجویان افغانستان و رد درخواست توقف این روند توسط پارلمان آلمان، سیاستمداران چپگرای این کشور ضمن غیرانسانی خواندن این اقدام، آن را با ادعای آلمان درباره حقوق بشر سازگار ندانستند.
اولا یلکه سیاستمدار چپگرای آلمان، در واکنش به اقدام این کشور مبنی بر اخراج پناهجویان افغانستان ضمن “وحشیانه و غیرانسانی» خواندن این روند mandegar-3گفت که “دروغ است” که در افغانستان مناطق امن وجود دارد زیرا اعزام نیروهای آلمانی به این کشور بدین معناست که از “وضعیت به هیچ ترتیبی مطمین نیست.”
لویزه امتسبرگ از حزب سبزها نیز اظهار داشت که اخراج به کشورهایی مانند افغانستان “با ادعای ما درباره حقوق بشر سازگار نیست”.
این اقدام مورد انتقاد گروه‌های مختلف به ویژه اپوزیسیون حکومت آلمان قرار گرفت. «چم اوزدمیر» رهبر حزب سبزهای آلمان در گفت‌وگو با یک روزنامه این اقدام را “سیلی به صورت کسانی خواند که وضعیت اقامتشان نامشخص بوده و حالا باید اضطراب بیشتری را بچشند”.
وی همچنین از هم‌حزبی‌های آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در حزب دموکرات مسیحی گفته بودند که پناهجویان افغانی که بازگردانده می‌شوند را هیچ خطری در کشورشان تهدید نمی‌کند، انتقاد کرد.
این در حالی است که پارلمان آلمان در جلسه عمومی این مجلس درخواست توقف اخراج افغان‌هایی که درخواست پناهندگی‌شان مورد قبول واقع نشده را رد کرد.
روز چهارشنبه یک گروه ۳۴ نفری از مهاجران افغان که درخواست پناهنده‌گی‌شان رد شده بود از آلمان اخراج شد.
با این حال، قرار است یک گروه ۵۰ نفری دیگر از پناهجویان افغانستان‌ تا پایان ماه جاری میلادی یا اوایل ماه آینده به افغانستان بازگردانده شوند.
براساس آمار وزارت داخله آلمان، حدود ۱۲۵۰۰ پناهجو درخواست پناهندگی‌شان رد شده و قرار است از این کشور اخراج شوند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.