وزیر دفاع آلمان در بلخ: نباید با عقب‌نشینی عجولانه دست‌آوردها را به خطر اندازیم

گزارشگر:شنبه 4 جدی 1395 - ۰۳ جدی ۱۳۹۵

وزیر دفاع آلمان که برای دیدار با سربازان آلمانی به افغانستان سفر کرده بود درباره خروج سریع از کشور هشدار داد.
اورزولا فون در لاین، وزیر دفاع آلمان بعد از حمله یک کامیون به بازارچه کریسمس در برلین که منجر به کشته شدن ۱۲ نفر و تعداد زیادی مجروح شد در دیدار با سربازان آلمانی در افغانستان خواستار مبارزه قاطعانه با تروریسم شد.
mandegar-3وی همچنان درباره خروج سریع از افغانستان هشدار داده و گفت: در افغانستان خیلی چیزها به دست آمده است؛ ما نباید با عقب نشینی عجولانه این دست‌آوردها را به خطر بیاندازیم.
بر اساس گزارش اخیر شورای امنیت سازمان ملل، افغانستان به خصوص از طرف نیروهای افراطی طالبان در معرض خطر ترور قرار دارد. شرایط امنیتی در سال جاری میلادی شدیداً در این کشور وخیم شده است. شمار درگیری‌های مسلحانه در این کشور نسبت به سال ۲۰۱۵ حدود ۲۲ درصد افزایش پیدا کرده است.
در ماه نومبر سال جاری میلادی شورشیان در افغانستان به سرکنسولگری آلمان در مزارشریف که تازه در سال ۲۰۱۳ افتتاح شده بود حمله کردند که طی آن شش نفر کشته و حدود ۱۲۸ نفر مجروح شدند.
فون در لاین با این حال از موفقیت‌ها در مبارزه با طالبان سخن گفته و گفت: طالبان اهداف خود در سال جاری را به دست نیاورده است.
وی افزود: ما می‌دانیم که صلح و آزادی امور بدیهی و مسلمی نیست. تمام جامعه جهانی باید قاطعانه با تروریسم مقابله کنند.
ارتش آلمان حدود ۱۵ سال است که در افغانستان حضور دارد. عملیات جنگی ارتش آلمان در سال‌های اخیر به عملیات آموزشی و مشاوره تبدیل شده است. در حال حاضر حدود ۹۵۰ سرباز آلمانی در افغانستان حضور دارند که اکثر آن‌ها در مزار شریف به سر می‌برند.
هفته گذشته پارلمان آلمان عملیات ارتش در افغانستان را برای مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.