فیصل شایسته به لیگ برتر فوتبال ایران می‌پیوندد

گزارشگر:چهار شنبه 29 جدی 1395 - ۲۸ جدی ۱۳۹۵

mandegar-3مجید جلالی، سرمربی تیم پیکان ایران در کنفرانس خبری پیش از دیدار برابر صبای قم از تلاش باشگاه پیکان برای به خدمت‌گرفتن یک بازیکن تیم ملی فوتبال افغانستانی نام برد.
پیش‌تر از این نیز علی دایی با فراخواندن «اویس عزیزی» گُلر تیم ملی افغانستان یک گام برای ورود اولین افغانستانی لیگ برتر ایران را برداشته بود.
البته در مورد اویس عزیزی انتظارهای علی دایی سرمربی تیم نفت تهران فراتر از توانایی‌های او بود، اما نکته‌یی که در همان جلسۀ آزمایشی گُلر تیم ملی افغانستان به چشم آمد، استقبال هواداران این کشور از تمرینات نفت و هیجان آن‌ها از حضور یک گلر افغانستانی در فوتبال ایران بود.
حالا مجید جلالی به عنوان دومین سرمربی ایرانی شاغل در لیگ برتر طی چند هفتۀ اخیر، به دنبال استخدام یک بازیکن از کشور همسایه و این بار کاپیتان تیم ملی افغانستان است.
فیصل شایسته که سال گذشته به عنوان بهترین چهرۀ ورزشی کشور انتخاب شد، دوران حرفه‌یی فوتبال خود را در آلمان آغاز کرده است، سپس به کشور بلغارستان رفت. او پس از آن به لیگ تایلند اضافه شد و هم اکنون در سوپر لیگ مالزی به فوتبال حرفه‌یی خود ادامه می‌دهد.
هافبک ۲۶ ساله و کوتاه‌قامتِ تیم ملی کشور در سال ۲۰۱۴ موفق به پوشیدن پیراهن تیم ملی شده است و تاکنون در ۲۴ بازی ۱۷ گل برای این تیم به ثمر رسانده است.
این بازیکن توانایی خاصی در زدن ضربات ایستگاهی دارد و به عنوان یک هافبک چپ پای تخصصی به پیکان وارد می‌شود.
حضور اویس عزیزی، گلر تیم افغانستان در تمرینات تیم نفت تهران، هواداران زیادی را به تمرینات این تیم روانه کرد و حالا حضور فیصل شایسته که چهرۀ محبوب‌تری نیز در فوتبال افغانستان به شمار می‌رود، می‌تواند تماشاگران زیادی را به ورزشگاه شهر قدس بکشاند.
البته هنوز این اتفاق رخ نداده و در حد صحبت‌های سرمربی تیم پیکان سربسته باقی مانده است، با این وصف، به نظر می‌رسد حتا در صورت اضافه‌نشدن فیصل شایسته به تیم پیکان، به زودی شاهد حضور بازیکنان افغانستانی در لیگ ایران خواهیم بود.
کشوری که به واسطۀ شرایط ویژه‌یی که در مرزهای داخلی دارد، نمی‌تواند به صورت عادی مناسبات فوتبالی را داشته باشد و همین سال قبل بود که از ورزشگاه آزادی به عنوان ورزشگاه خانه‌گی خود برای رقابت‌های مقدماتی جام جهانی استفاده کرد.
در مجموع حضور بازیکنان افغانستان در لیگ ایران می‌تواند، روزنه امیدی برای بازیکنان این کشور باشد تا بهتر و بیشتر دیده شوند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.