عضو مجلس: پسـر وزیر دفاع به مـرگ تهدیدم کرد

گزارشگر:شنبه 12 حمل 1396 ۱۱ حمل ۱۳۹۶

راضیه سادات منگل، عضو مجلس نماینده‌گان ادعا دارد که پسر وزیر دفاع وی را تهدید به مرگ کرده و خائن و وطن فروش خطاب نموده است.
خانم سادات گفت: “بعد از اینکه وزیر دفاع از سوی مجلس استیضاح شده و رای اعتماد گرفت، پسرش من را تهدید به مرگ کرده و می گوید که چرا در mandegar-3مجلس وزیر را بی کفایت خواندی، تو وطن فروش هستی، تو خائین هستی.”
بانو سادات افزود: من منحیث یک وکیل با دلایلی که دارم حق دارم که ابراز نظر کنم، باز هم می گویم که وزیر دفاع بی کفایت است، اما فرزندش چه حق دارد که من را تهدید به مرگ می کند.
این عضو مجلس اسنادی را به اعضا و رییس مجلس داد که گویای تهدید فرزند وزیر دفاع علیه‌اش بود.
عبدالرووف ابراهیمی رییس مجلس گفت: تهدید اعضای مجلس تهدید مردم افغانستان است و به هیچ وجه قابل قبول نیست.
رییس مجلس افزود به این موضوع از راه حقوقی و قانونی رسیدگی خواهد شد.
رییس مجلس از حکومت خواست که هرزودتر انتخابات پارلمانی را برگزار کند.
کمال ناصر اصولی نماینده دیگر مجلس در این ارتباط گفت: “فرزند وزیر دفاع چه حق دارد که مثل سگ دیوانه بیاید یک وکیل را تهدید به مرگ کند”.
اصولی می گوید: “فرزند وزیر دفاع در شفاخانه چهار بستر داکتر است و من اسناد دارم که با یک امضای خود پنجاه هزار دالر رشوه گرفته است”.
خانم ریحانه آزاد عضو مجلس گفت: حکومت پارلمان فعلی را به گرو گرفته است و خواست قانونی مردم از طریق این پارلمان عملی نمی شود.
بانو آزاد گفت: باید حکومت هرچه عاجل انتخابات را برگزار کنند تا نمایندگان واقعی مردم بیاید و ممثل واقعی خواست مردم در مجلس باشند.
این عضو مجلس می گوید: من از استیضاح وزرای سکتور امنیتی و دادن رای اعتماد به آن‌ها شرم دارم و دیگر آبروی نزد مردم نداریم.
داکتر رمضان بشر دوست می‌گوید: ما خود را کر و کور ساخته و منافع ملی را معامله کردیم.
بشر دوست می‌گوید: همین که وکلا امر ترفع، تبدیل و پروژه را می‌گیرند، خلاف قانون بوده و معامله است.
بشر دوست باور دارد هر تصمیم که به اساس قوم، سمت و مذهب باشد خیانت است که از سوی وکلا صورت می گیرد.
محمد عارف رحمانی می‌گوید: از منظر شریعت و قانون هر کسی که به وزرای دفاع، داخله و رییس عمومی امنیت ملی رای اعتماد داده است پاسخگوی خون شهدا است.
وی به وزاری سکتور امنیتی هشدار می‌دهد که اگر امنیت را تامین نکنند باز یک اقلیت ۵۱ نفری می‌تواند دوباره شما را به استیضاح بکشاند.
ناهید فرید عضو دیگر مجلس نمایندگان می گوید: استیضاح وزرای سکتور امنیتی از سوی مجلس یک اشتباه بود که دیدگاه مردم را نسبت به وکلا منفی ساخته است.
خانم فرید گفت: «اینجا منافع شخصی و قومی مطرح است نه منافع ملی».

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.