ناامنی در ولایت پروان تهدید بزرگی برای کابل است

۱۰ ثور ۱۳۹۶

اعضای شورای ولایتی پروان ناامنی در این ولایت را تهدید بزرگ برای امنیت پایتخت دانسته و می‌گویند اگر حکومت جلو نفوذ طالبان را در پروان نگیرد، طالبان به پایتخت کشور نیز نفوذ خواهد کرد.
این گفته‌های اعضای شورای ولایت پروان در حالی صورت می‌گیرد گروهی از طالبان روز جمعه، ۸ ثور بر چندین پاسگاه امنیتی در ولسوالی شینواری این ولایت حمله کردند MANEGARو پس از چند ساعت درگیری با نیروهای امنیتی از ساحه متواری شدند.
حاجی امین شکوری یک تن از اعضای شورای ولایتی ولایت پروان به آوا، گفت که به دلیل نفوذ طالبان دربرخی ولسوالی ها و بی بند و باری افراد مسلح غیرمسوول، اوضاع امنیتی پروان را بدترکرده است.
او علاوه کرد نفوذ طالبان در ولسوالی‌ها ولایت پروان و نادیده گرفتن فعالیت آنان، عواقب وخیمی برای ولایت‌های شمالی و حتی پایتخت کشور خواهد داشت.
این عضو شورای ولایتی پروان خاطرنشان کرد که حمله طالبان به پاسگاه‌های امنیتی نگران کننده است اگر جلو نفوذ طالبان و تهدیدات‌ آنان گرفته نشود، ممکن این غفلت به قطع یکی از بزرگترین شاه‌رگ‌های اقتصادی کشور بیانجامد.
آقای شکوری، هرچند از کار کرد پولیس ستایش می‌کنند، اما می‎گوید که نیروها امنیتی باید بیشتر تلاش کنند تا گروه‌های تروریستی از این ولایت به‌طوری کُلی از بین برده شوند.
درهمین حال سهراب صمیم، سخنگوی فرماندهی پولیس پروان گفته است که طالبان به روز جمعه حمله‌های تهاجمی‌شان را در بعضی ولسوالی‌ها و روستاهای اطراف آن راه اندازی کردند، اما با مقاومت نیروهای امنیتی روبه‌رو شده و شکست خوردند.
درهمین حال، مسولان پولیس امن و نظم عامه مستقر در درۀ غوربند می‌گویند که گروهی از طالبان صبح جمعه بر چندین پوسته امنیتی در ولسوالی شینواری ولایت پروان حمله کردند و پس از چند ساعت درگیری با نیروهای امنیتی از ساحه متواری شدند.
سیاه گرد و شینواری از ناامن‌ترین مناطق ولایت پروان محسوب می‌شوند که هرازگاهی طالبان از این مناطق دست به اعمال تروریستی می‌زنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.