نخستین نشست امنیتی افغانستان، امریکا و پاکستان برگزار شد

- ۲۴ ثور ۱۳۹۶

دو روز پیش پاکستان میزبان یک نشست امنیتی سه جانبه با حضور مقام‌های این کشور، افغانستان و امریکا و با محوریت مبارزه با داعش بود.
مسوول روابط عمومی ارتش پاکستان با بیان این خبر گفته است که این نشست سه جانبه در مقر فرماندهی ارتش پاکستان در شهر راولپندی برگزار شد. جنرال حبیب حصاری، رییس اوپراسیون وزارت دفاع ملی ریاست هیأت افغانستان و همچنان کریستوفر هاس ریاست هیأت امریکایی را برعهده داشتند. در این نشست، ساحر MANDEGARشمشاد میرزا، رییس ستاد عملیات ارتش پاکستان رهبری هیأت این کشور را به عهده داشت.
این نشست با محور مبارزه با داعش، روز جمعه و یک روز پس از آن که گروه داعش مسوولیت حمله انتحاری بر کاروان موترهای معاون مجلس سنای پاکستان را در منطقه مستونگ ایالت بلوچستان برعهده گرفت، برگزار شده است. در این حمله، ۲۶ تن کشته و ۳۵ تن دیگر زخمی شده اند.
این نخستین بار است که نشست سه جانبه مقامات نظامی پاکستان، افغانستان و امریکا با هدف بررسی راه های مقابله با داعش برگزار می شود. این در حالی است که پیشتر مقامات عالی ارتش پاکستان تأکید کرده بودند اجازه نخواهند داد حتا سایه داعش وارد این کشور شود.
پیش از این گفته‌هایی وجود داشته که گروه داعش در شرق افغانستان و در محوریت ولایت ننگرهار، با توجه به حمایت‌هایی که از داخل پاکستان می‌شود، دست به فعالیت‌های گسترده می‌زند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.