غنـــی: افغانستان کشور توطیه نیست

گزارشگر:چهارشنبه 4 اسد 1396 - ۰۳ اسد ۱۳۹۶

mandegar-3رییس حکومت وحدت ملی گفته که دشمنان مردم افغانستان به دنبال ایجاد تفرقه و نفاق میان قشرهای مختلف جامعه اند اما هرگز به این هدف شوم‌شان نخواهند رسید.
آقای غنی روز سه‌شنبه در مراسم معرفی محمد الماس زاهد به حیث مشاور ارشد و نماینده ویژه رییس جمهور در امور انسجام ملی گفت که خاک ما نتیجه قرن‌ها قربانی و جهاد مردم افغانستان است و حفاظت از ارزش‌های جهاد، در اولویت قرار‌دارد و باید خواست‌های قهرمانان جهاد کشور را عملی‌سازیم.
محمد اشرف غنی بیان داشت، هدف اساسی حکومت وحدت ملی تأمین اتحاد و همبستگی ملی می‌باشد، زیرا این آرزوی همه مردم است. وی گفت که من خانواده سیاسی ندارم و ترجیح می‌دهم که ملی و خادم واقعی وطن باشم.
آقای غنی اظهار داشت، مشکل دشمن، اتفاق و اتحاد ملت ما است و می‌خواهند در این راستا موانع ایجاد‌کنند، اما باید بدانند که هدف ما هیچ‌گاه تغییر نمی‌کند، ما قدم به‌عقب برنمی‌داریم و آرزوی مردم خود را که رفاه و ثبات است، تأمین خواهیم‌ کرد.
وی، مردم را عنصر مهم برای تأمین امنیت، ثبات و رفاه دانست و از همکاری اقشار مختلف مردم با حکومت قدردانی‌کرد. او گفت که ما نیاز به‌مشوره داریم و متعهد به‌این امر نیز می باشیم.
محمد اشرف غنی افزود:” سرمایه‌گذاری ما بالای ملت‌سازی و انسجام وحدت ملی ما است، دولت از شما و شما از دولت هستید، این‌کشور، کشور توطئه نیست ، هر توطئه به‌ناکامی منتج خواهد ‌شد و ما باید میراث نیک از خود به‌جا بگذاریم”.
رییس جمهور با اشاره به‌ برنامه‌های انکشافی حکومت تاکید کرد که طرح زون پایتخت که شامل ولایات کابل، کاپیسا، پنجشیر، میدان‎وردک و لوگر می‌شود، به‌خاطر توازن انکشافی، روی‌دست گرفته شده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.