امضای قرارداد شش پروژه به ارزش ۷۷۲ میلیون افغانی در وزارت فواید عامه

- ۱۰ اسد ۱۳۹۶

mandegar-3وزارت فواید عامه کشور، قرارداد شش پروژه انکشافی را به ارزش ۷۷۲ میلیون افغانی با چند شرکت خصوصی داخلی به امضا رساند.
محمود بلیغ، وزیر فواید عامه در نشستی خبری که به همین منظور روز سه‌شنبه ( ۱۰ اسد ) در کابل برگزار شده بود گفت که این پروژه‌ها شامل ساخت و ساز سرک، پل آهنی و سروی تخنیکی، محیطی و اجتماعی می‌باشد.
وی تصریح نمود که این پروژه‌ها در ولایت‌های قندهار، تخار، پنچشیر، فاریاب و غزنی عملی خواهد شد.
وزیر فواید عامه بیان داشت که با تکمیل شدن این پروژه‌ها سهولت های زیادی برای مردم در قسمت ترانزیت، دسترسی آسان به مارکیت‌ها، رشد اقتصادی و غیره فراهم خواهد شد.
آقای بلیغ، حین امضای قرارداد این پروژه‌ها با شرکت‌های پیمان کار خصوصی گفت که هیچ بهانه‌ای را در زمینه عدم تطبیق درست این پروژه‌ها از سوی شرکت‌های خصوصی نمی‌پذیرد.
وی از شرکت‌های قرارداد کننده خواست که این پروژه‌ها را طبق قرارداد آن اجرا نموده و در مدت زمان معین به اتمام برساند. این پروژه‌ها از سوی حکومت تمویل می‌شود.
در همین حال رنگینه کارگر یک عضو مجلس نمایندگان با انتقاد از نحوه‌ کارکرد برخی از شرکت‌های خصوصی می‌گوید که شماری از شرکت‌ها آنگونه که در قرارداد پروژه‌ها تعهد می‌سپارند کار نمی‌کنند.
وی از وزیر فواید عامه خواست که قرار داد این پروژه‌ها را با نمایندگان مجلس شریک سازند تا آنها نیز بر بنیاد صلاحیت‌های قانونی‌شان از نحوه‌ کار شرکت‌های قرار داد کننده نظارت کنند.
قرار داد بخش چهارم سرک شورابک الی اسپن بولدک ولایت قندهار، قرارداد فاز پنجم بخش اول سرک بنگی اشکمش ولایت تخار، قرارداد سرکت پیاوشت ولسوالی رخه ولایت پنجشیر، قرارداد یک پایه پل آهن کانکریتی در مسیر سرک میمنه الی ولسوالی بلچراخ ولایت فاریاب، قرارداد سروی تخنیکی، محیطی و اجتماعی سرک ولسوالی چغتو الی ناور ولایت غزنی و قرارداد اعمار و ساختمان دیوار استنادی و حفاظتی کمپ ساحوی ریاست فواید عامه ولایت تخار شامل این شش پروژه هستند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.