سخنگوی وزارت خارجه پاکستان: هنـد با استـفاده از افغـانستان در پـی نـا‌امـن کـردن پاکستـان است

گزارشگر:یک شنبه 5 قوس 1396 - ۰۴ قوس ۱۳۹۶

mandegar-3سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد: هند با استفاده از افغانستان در پی برنامه‌ریزی عملیات‌های تروریستی در پاکستان است.
محمد فیصل سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد: ما مدارکی داریم که نشان می‌دهد سازمان اطلاعات هند موسوم به «راو» از افغانستان برای ایجاد نا‌امنی در پاکستان استفاده می‌کند .
محمد فیصل تصریح کرد: ما با دولتمردان چینی نیز در مورد مسائل مختلف منطقه‌ای به خصوص کریدور اقتصادی چین و پاکستان و مشکلات فعلی افغانستان بحث و گفتگو کردیم.
سخنگوی وزارت خارجه پاکستان افزود: ارتش هند همچنان مسلمانان مظلوم کشمیری را می‌کشد و متاسفانه طی هفته اخیر بیش از ۱۲ کشمیری در حملات ارتش هند جان خود را از دست داده‌اند .
وی به احضار سفیر هند در پاکستان به دلیل نقض مکرر تمامیت ارضی پاکستان توسط ارتش هند خبر داد و گفت: ما تحرکات هند را کاملا زیر نظر داریم.
این سخنگو افزود: ما در یک حرکت انسان دوستانه اجازه ملاقات کلبهوشن یادیو جاسوس هندی را با خانواده‌اش صادر کردیم ولی دولت هند مصر است پیش از ملاقات همسر کلبهوشن با او، مادرش به ملاقات فرزند بیاید.
فیصل با انتقاد از روند سخت صدور روادید هند برای پاکستانی‌ها بیان کرد: در حال حاضر صدور روادید درمانی هند تقریبا غیر ممکن است و این با اصول اولیه قوانین حقوق بشری مغایرت دارد.
وی سپس به تخصیص بودجه ۷۰۰میلیون دالری آمریکا به پاکستان اشاره کرد و گفت: این کمک شرایط خاصی دارد و در صورت تحقق آنها به پاکستان تحویل داده خواهد شد.
طی روزهای اخیر کنگره آمریکا با نقض سخنان ترامپ که اقدام به تهدید پاکستان کرده بود، کمک ۷۰۰ میلیون دالری را برای این کشور در نظر گرفته و آن را مشروط به جدیت پاکستان در مبارزه با ترویست‌های شبکه حقانی قرار داد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.