مسلـمانان روهینجـا قصـد بـازگشت به میـانمار را نـدارنـد

گزارشگر:سه شنبه 28 قوس 1396 - ۲۷ قوس ۱۳۹۶

mandegar-3پناهجویان روهینجایی مقیم بنگلادش می‌گویند، بعد از وقوع سرکوب‌های ظالمانه علیه‌شان، دیگر هیچ چیزی ندارند که به خاطر آن به میانمار بازگردند.
به گزارش خبرگزاری آناتولی، مسلمانان روهینجا که پس از وقوع سرکوب‌هایی گسترده در میانمار به بنگلادش فرار کرده و آنجا پناهنده شده‌اند می‌گویند، بازگشت به میانمار ترسناک و حتی غیرممکن است. از ۲۵ اگست نزدیک به ۶۵۰ هزار مسلمانان روهینجا با گذشتن از مرز میانمار وارد بنگلادش شدند.
برخی از پناهجویان در کمپ‌های مستقر در بنگلادش در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی گفتند که آنها شجاعانه توانسته‌اند فرار کنند و جان خود را نجات دهند. دیگر چیزی برای بازگشت به کشورشان ندارند.
یک زن روهینجا به نام تاهار گفت، همسر وی توسط سربازان میانمار کشته شده و اکنون وی به مدت سه ماه است که به بنگلادش پناهنده شده است.
وی گفت: اینجا بهتر از میانمار است. دست‌کم ما در امنیت به سر می‌بریم. من نمی‌خواهم بازگردم. ما می‌توانیم در اینجا از جانمان حفاظت کنیم.
همچنین یک زن روهینجایی دیگر به نام زبیره اعلام کرد که وی به همراه چهار فرزندش به بنگلادش فرار کرده است. او گفت: تنها تقصیر ما این است که مسلمانیم و در مساجد و در مدارس مذهبی دعا و عبادت می‌کنیم به همین دلیل ما را می‌کشند.
وی تاکید کرد که هیچ برنامه‌ای برای بازگشت به میانمار ندارد. او افزود: خانه‌هایمان در آتش سوخت. زمین‌های ما را از ما گرفتند. دست‌کم من در اینجا در امنیت به سر برده و غذا دارم.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.