برمک: حصارکشی پاکستان را تخریب می‎کنیم

گزارشگر:دوشنبه 4 جدی 1396 - ۰۳ جدی ۱۳۹۶

مجلس سنا، وزیر داخله و معاون وزارت دفاع ملی را در پیوند به تخطی‌های مرزی پاکستان استجواب کرد.
ویس احمد برمک وزیر داخله در نشست روز یکشنبه (۳ جدی) در مورد تخطی‌های مرزی پاکستان در امتداد خط دیورند گفت: «از ابتدای سال جاری mandegar-3خورشیدی تا اکنون ۴۵۹ مورد تخطی مرزی از سوی نظامیان پاکستان در امتداد خط دیورند صورت گرفته است».
آقای برمک افزود، نظامیان پاکستانی در ۱۵ ولسوالی ۶ ولایت این تخطی‌ها را انجام داده اند که شامل پرتاپ ۸۸۲۳ راکت در ۹۶ نقطه مرزی کشور بوده است که ۵ پولیس و ۷ فرد ملکی به شمول یک زن در این حملات شهید اند و ۳۰ پولیس و شماری افراد ملکی نیز زخم برداشته اند.
به گفته وی، موقف حکومت افغانستان در مورد تخطی‌های مرزی پاکستان در امتداد خط دیورند مسالمت‌میز بوده و تمامی اعتراضات به طرف پاکستانی انتقال شده است.
هلال الدین هلال معاون وزارت دفاع کشور نیز در مورد حصارکشی در امتداد خط دیورند گفت که نظامیان پاکستانی در برخی ساحات خط دیورند به خاطر تامین امنیت خود و تقویت کنترل خود در مناطق قبایلی اقدام به حصارکشی کرده اند ولی دولت افغانستان همواره تاکید داشته که حصارکشی راه حل نیست و باید علیه پناهگاه‌های تروریستی در پاکستان اقدام شود.
آقای هلال با اشاره به نشست چین گفت: «امروز هیاتی از افغانستان به چین می رود تا مشکلات میان دو کشور از طریق مذاکره و تفاهم حل گردد».
ویس احمد برمک وزیر داخله در مورد حصار کشی پاکستان در امتداد خط دیورند گفت: «حصارکشی پاکستان در ساحاتی که برای امنیت ملی افغانستان خطر باشد، ما آن‌را تخریب می‌کنیم و مردم دو طرف خط نیز در برابر این اقدام نظامیان پاکستان ایستادگی می‌کنند».
همچنین، آقای برمک در مورد اصلاحات در صفوف پولیس گفت، وزارت داخله در تلاش قطع مداخلات در تعیینات پولیس است و هر زمانیکه این مداخلات قطع شد، پولیس زودتر اصلاح خواهد شد.
به گفته او، پولیس در برخی موارد با سازمان‌های جرمی همکاری داشته و وزارت داخله برای جلوگیری از این وضعیت تدابیر ویژه جنایی را روی دست گرفته است.
او با اشاره به برنامه جمع آوری سلاح غیر قانونی و وسایط پولیس از نزد افراد غیر مسوول و مقام‌های دولتی به ویژه در شهر کابل، گفت که سلاح‌های غیر قانونی و وسایط پولیس از نزد مقام‌های دولتی به ویژه اعضای شورای ملی جمع آوری می‌شود و این برنامه نتیجه خوبی داشته است.
این در حالی است که براساس معلومات وزارت داخله هم اکنون ۷۰۰ واسطه وزارت داخله و ۴۰۰پولیس به شکل خدمتی در نزد مقام‌های دولتی هستند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.