مسلمیار: حامد گیلانی سخنگوی پاکستان است

گزارشگر:چهار شنبه 20 جدی 1396 - ۱۹ جدی ۱۳۹۶

مجلس سنا تاکید دارد که حامد گیلانی به دلیل اظهارات غیرمسوولانه خود باید از مردم افغانستان معذرت بخواهد.
فضل‌هادی مسلم یار رییس مجلس سنا که در نشست روز سه‌شنبه (۱۹ جدی) این مجلس صحبت می‌کرد، گفت، اظهارات حامد گیلانی به خیر کشور mandegar-3نه بلکه به نفع پاکستان است.
آقای مسلم یار افزود که گیلانی باید از مردم افغانستان بخشش بخواهد و در آینده نیز از چنین اظهاراتی خود داری کند.
او خاطر نشان کرد که طالبان و داعش در آنسوی خطر دیورند و در زیر حاکمیت پاکستان تمویل و تجهیز می‌شوند و رهبران و محل صدور فتوای آنان در شهرهای بزرگ پاکستان مانند اسلام آباد، کراچی، کویته و پیشاور زیر هدایت مستقیم آی اس آی قرار دارند.
به گفته او، تلاش‌های پیگیر دولت افغانستان به منظور شناساندن پاکستان منحیث کشور حامی تروریزم تازه به نتیجه رسیده است، اما آقای گیلانی سخنگوی پاکستان شده است.
او اظهارات آقای گیلانی را شرم آور خواند.
زلمی زابلی دیگر عضو مجلس سنا نیز گفت که آقای گیلانی باید در یک کنفرانس مطبوعاتی از مردم افغانستان معذرت بخواهد و در غیر آن، او از پالیسی پاکستان در افغانستان حمایت کرده و غیر قابل بخشش است.
آقای زابلی افزود، اگر آقای گیلانی معذرت خواهی نکند، مردم افغانستان در برابر او دست به اعتراض‌های تندی خواهند زد.
بازمحمد زرمتی دیگر عضو مجلس سنا گفت که حامد گیلان احتمالاً اشتباه لفظی کرده است و باید قبل از گسترش اعتراضات باید معذرت خواهی کند.
این در حالی است که چند روز پیش سید حامد گیلانی رییس حزب محاذ ملی افغانستان در یک نشست در کابل گفت که رهبران طالبان در افغانستان حضور دارند.
این اظهارات او با واکنش های زیادی مواجه شده و منتقدان می گویند که آقای گیلانی در شرایط چنین اظهار نظر کرده است که به تازه گی تلاش های دولت افغانستان به منظور زیر فشار قرار دادن پاکستان در پیوند به حضور لانه های امن تروریستی در آن کشور، به نتیجه رسیده است.
منتقدان، آقای گیلانی را سخنگوی پاکستان و طالبان عنوان کردند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.