تلفات روزافزون کودکان غوری

- ۱۶ دلو ۱۳۹۶

mandegar-3مسؤولان صحی در ولایت غور می‌گویند، نبود پزشک متخصص بیماری‌های کودکان در غور سبب گسترش بیماری‌‌های سرخکان و سینه‌بغل شده است. آنان می‌گویند، این مشکل را بارها با وزارت صحت عامه در میان گذاشته‌اند؛ اما تاکنون هیچ پزشکی به این ولایت نیامده است.
جمعه‌گل یعقوبی، رییس شفاخانۀ ولایتی غور به سلام‌وطندار می‌گوید، ‌نبود پزشک متخصص بیماری‌های کودکان سبب گسترش بیماری‌ در میان اطفال شده است. رییس شفاخانۀ ولایتی غور می‌گوید، هم‌اکنون بیش از ۱۱۰ کودک مبتلا به بیماری‌های گونه‌گون در بیمارستان مرکزی این ولایت بستری اند.
شماری از باشنده‌گان غور نیز از نبود پزشکان متخصص بیماری‌های کودکان انتقاد می‌کنند و می‌گویند، برای تشخیص و درمان بیماری‌های کودکان‌شان مجبور اند به ولایت‌های هم‌جوار یا بیرون از کشور بروند که پُرهزینه است.
عبدالغفور، از باشنده‌گان‌ غور می‌گوید، به علت نبود پزشک متخصص آنان بیماران‌شان را به هرات و یا هم به کابل می‌برند.
تیمورشاه یکی دیگر از باشنده‌گان غور می‌گوید، اقتصاد بیشتر مردم این ولایت خوب نیست و توان انتقال کودکان‌شان را به ولایت‌های همجوار ندارند و از این‌رو کودکان‌شان را از دست می‌دهند.
عبدالطیف رحیمی، سرپرست ریاست صحت عامۀ غور می‌گوید، بارها این مشکل را با وزارت صحت عامه در میان گذاشته‌اند؛ اما هنوز هم هیچ پزشک متخصص بیماری‌های کودکان به غور فرستاده نشده است.
مسؤولان صحت غور می‌گویند، نبود پزشکان متخصص بیماری‌های کودکان سبب شده است که تنها در شهر فیروزکوه، مرکز غور ۶۵ کودک در اثر ابتلا به بیماری‌های سرخکان و سینه‌بغل جان دهند.
ریاست صحت عامۀ غور از وزارت صحت عامه می‌خواهد تا هرچه زودتر به این مشکل نقطۀ پایان بگذارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.