آدم‌ربایی‌های مشهور در تاریخ سینما

- ۰۹ جدی ۱۳۹۱

پرده نقره‌ییِ سینما این امکان را به کارگردان‌ها و بازیگران می‌دهد تا اتفاقات را به همان شکلی که دوست دارند، به تصویر بکشند. یکی از موضوعات مهیجی که کارگردان‌ها در سراسر دنیا به آن علاقه دارند، ماجراهای آدم‌ربایی است که در بسیاری از موارد بازخوانیِ پرونده‌های واقعی است.
در چنین فیلم‌هایی، کارگردان با دست‌مایه قرار دادن یک ماجرای واقعی، ماجرای هیجان‌انگیزی را برای بیننده‌گانش روایت می‌کند که آن‌ها را تا اوج هیجان و ترس می‌برد. بهترین آدم‌ربایی‌های تاریخ سینما به انتخاب سایت «موویز» را مرور کنید و لذت ببرید.

  دنیای بی‌نقص
A Perfect World

کارگردان: کلینت ایستوود
بازیگران: کوین کاستنر، کلینت ایستوود، لارادرن و …

آدم‌ربایی آن‌هم در فیلمی که تم جاده‌یی دارد، دلهره عجیبی به مخاطب می‌دهد. «دنیای بی‌نقص» داستان بکری دارد. مردی، کودکی را می‌دزد، اما بعد از آن رابطه‌یی مانند رابطه پدر و پسری، جای‌گزین خشونت‌ها می‌گردد. بوچ، یک زندانیِ فراری است که در جریان فرارهایش، یک پسرِ خُردسالِ بسیار بامزه به نام فیلیپ را می‌دزدد. تری، یکی دیگر از کسانی است که همراه بوچ از زندان فرار کرده و به نوعی واردِ این آدم‌ربایی می‌شود. سکانس پایانی، شوک‌برانگیزترین سکانسی است که در فیلم‌هایی با این ژانر می‌بینیم؛ زمانی که بوچ به قتل می‌رسد، فیلیپ از ته دل غمگین می‌شود، مثل پسری که پدرش را از دست داده است.
________________________________

  ربوده شده
Taken

کارگردان: پیرمور
بازیگران: لیام نیسون، فمکه جانسون، مگی گریس، زاندر برکلی، هولی والانس، کیتی کسیدی

«ربوده شده» در عرصه سینما یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های اکشن و پولیسی است که اتفاقاً موضوع اصلیِ آن نیز به آدم‌ربایی مربوط می‌شود. این فیلم که محصول ۲۰۰۸ فرانسه است، درباره جاسوس سابق سی.آی.ای است که به عنوان محافظ شخصی شروع به کار می‌کند. کیم دختر خودش، توسط قاچاقچیانِ انسان ربوده می‌شود و همین مسأله او را برای نجات دخترش راهی فرانسه می‌کند.
صحنه‌های تکان‌دهنده در این فیلم بسیار زیاد است و به همین خاطر، «ربوده شده» یک اکشن جذاب و دیدنی است.
________________________________

  اره
Saw

کارگردان: جیمز ون
بازیگران: دارین لین بوسمن، دیوید هکل، کوین گروترت

یکی از ترس‌ناک‌ترین و مشهورترین فیلم‌هایی که در آن آدم‌ها به شکل‌های متفاوت دزدیده می‌شوند و مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند، سری فیلم‌های اره است.
در این فیلم‌ها، شخصیت اول، مردی با لقب جیگساو است که بعد از مرگ همسرش، آدم‌هایی که فکر می‌کند لیاقت زنده‌گی ندارند را به روش‌های مختلف می‌رباید و مورد شکنجه قرار می‌دهد.
زمانی که پای این فیلم سینمایی می‌نشینید، به طور قطع با وحشیانه‌ترین آدم‌ربایی‌های دنیا روبه‌رو خواهید شد. کسانی که در این فیلم دزدیده می‌شوند، احتمال بازگشت‌شان به زنده‌گی صفر است؛ آن‌ها باید تا حد مرگ تلاش کنند و خودشان را به خطر بیاندازند، برای بازی‌هایی که جایزه‌یی جز مرگ ندارند.
________________________________

دنیا کافی نیست
The World is not Enough

کارگردان: مایکل آپتد
بازیگران: پیرس برازنان، سوفی مارسو، رابرت کارلیل

«دنیا کافی نیست»، نوزدهمین فیلم از فیلم‌های جیمز باند است که بر اساس یک بازی کمپیوتری ساخته شده است. جیمز باند جاسوس مشهور، یک چمدان پر از پول متعلق به رابرت کینگ که یکی از غول‌های نفتی دنیاست را در بیلبائو گرفته و آن را در لندن به او بازمی‌گرداند، اما انفجار بمبی در دفتر کینگ باعث مرگِ این غول نفتی می‌شود. الکترا دختر رابرت توسط یک تروریست ربوده شده و به قفقاز فرستاده می‌شود. آزاد کردنِ او به جیمز سپرده می‌شود.
________________________________

  برادران گریم
The Brothers Grimm

کارگردان: تری گیلام
بازیگران: مت دیمون، هیث لجر، پیتر استرمر، مونیکا بلوچی، لنا هدی

برادران گریم، دو نویسنده آلمانی به نام‌های جیکوب و ویلهم هستند که قصد دارند داستان خود را به اتمام برسانند، برای همین به یک روستای عجیب می‌روند؛ روستایی که همه دختران جوانِ آن دزدیده می‌شوند.
آدم‌ربایی در این روستا با ماجراهای ماورایی عجین می‌شود و معجون دلهره‌آوری را به مخاطب تحویل می‌دهد؛ معجونی که باطل کردن طلسم‌ها، جزوِ پررنگی از آن به حساب می‌آید.

________________________________

  سگ آلفا
Alpha Dog

کارگردان: ایک کاساوت
بازیگران: بن فوستر، شان هاتوسی، امیل هریچ، براک ویلیس، شارون استون

جانی پسر جوانی است که با کمک دستیارانش فرانکی، تیکو و الویس، وظیفه پخش و توزیع مواد مخدر تهیه‌شده توسط پدرش را برعهده دارد. جانی برای این‌که یکی از مشتریانش را تحت فشار قرار دهد تا پول موادش را بدهد، برادر کوچکش را می‌رباید؛ اما دوستی بین او و زک باعث می‌شود آدم‌ربایی آن‌ها، شکل همکاری به خودش بگیرد و پسر چشم‌وگوش‌بسته‌یی که دزدیده شده، یکی از خلافکاران شهر شود. قتلی که در ادامه این داستان رخ می‌دهد، به مساله آدم‌ربایی رنگ دیگری می‌دهد.
________________________________

  مردی در آتش
Man on Fire

کارگردان: تونی اسکات
بازیگران: دنزل واشنگتن، داکوتا فانینگ، کریستوفر واکن

«مردی در آتش» عنوان فیلم سینمایی ساخته تونی اسکات است که در مرکز غرب وحشی یعنی مکزیک ساخته شده است. این فیلم که با بودجه ۷۸ میلیون دالری ساخته شد و ۱۳۰ میلیون دالر فروش کرد، درباره مردی است که در گذشته یک مأمور سازمان سیا بوده، اما به دلیل دائم‌الخمر بودن، از آن‌جا اخراج می‌شود.

جان کریسی تصمیم می‌گیرد محافظ و پرستار شخصی دخترکی به نام پتیا شود. بعد از مدتی پتیا را می‌ربایند و جان کریسی واقعاً مثل مردی است که در آتش می‌افتد. او برای زنده‌گی پتیا حاضر می‌شود حتا زنده‌گیِ خودش را هم بدهد.

_______________________________

  آدم ربایی
Kidnapped

کارگردان: میگوئل آنجل و یواز
بازیگران: فرناندو کایو، مانوئلا ولس، آنا واگنر

جیمی، مارتا و دخترش به خانه رویایی‌شان در مادرید می‌روند، آن‌ها قصد دارند کریسمس را جشن بگیرند که یک اتفاق عجیب رخ می‌دهد. گروهی از آدم‌های نقابدار به خانه آن‌ها حمله می‌کنند و هر سه نفر را به مکانی عجیب می‌برند. به درستی مشخص نیست چرا این گروه مسلح و ناشناس دست به چنین آدم‌ربایی بزرگی زده‌اند، اما مشخص است که این ماجرا پایان خوشی برای آن‌ها نخواهد داشت. خانواده جیمی با دخالت پولیس از شر آدم‌رباها خلاص می‌شوند و تازه از این‌جاست که تلاش برای یافتن دلیل اصلی این کار آغاز می‌گردد.

_______________________________

  همراه با یک عنکبوت آمد
Along Came a Spider

کارگردان: لی تام هوری
بازیگران: مرگان فریمن، مونیکا پوتر، مایکل وینکوت

«الکس کراس» یک کارآگاه پولیس و روان‌شناس است که همکار صمیمی‌اش را هشت‌ماه قبل در یک حادثه از دست داده و همین باعث شده با بی‌میلی راهی محل کارش شود اما در این بین، پی‌گیری پرونده ناپدید شدنِ دختر یک سناتور او را بار دیگر به هیجان می‌آورد.
شواهد اولیه نشان می‌دهد که این دختر از مکتبش و توسط یکی از معلمان ربوده شده است و رباینده قصد دارد به یک تسویه‌حساب شخصی و قدیمی با پدرِ او برسد. یکی از بهترین موش‌وپشک‌بازی‌هایی که از یک فیلم با تم آدم‌ربایی انتظار دارید، قطعاً در این فیلم خواهید دید.

گرفته شده از سایت برترین‌ها

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.