تفاهمنامه نشر اطلاعات قرادادهای زیربنایی میان سه اداره حکومتی به امضا رسید

گزارشگر:دوشنبه 7 حوت 1396 - ۰۶ حوت ۱۳۹۶

mandegar-3وزارت‌ اقتصاد و انرژی و آب و اداره تدارکات ملی تفاهمنامه‌ نشر اطلاعات قراردادهای زیربنایی را به امضا رساندند.
این تفاهمنامه روز یکشنبه ( ۶ حوت ) در یک نشست خبری با حضور مسوولان این اداره‌ها به امضا رسید.
مصطفی مستور وزیر اقتصاد می‌گوید که عدم دسترسی مردم به اطلاعات در زمینه قراردادهای بزرگ و به ویژه پروژه‌های زیربنایی در کشور سوالات زیادی را در ذهن مردم به وجود آوده است.
وی تاکید می‌کند که آنان به خاطر دسترسی مردم به اطلاعات در زمینه پروژه‌های زیربنایی و آوردن شفافیت در این پروژه‌ها تفاهمنامه‌ای نشر اطلاعات این پروژه‌ها را به امضا رساندند.
آقای مستور گفت که سکتور زیربنا از اولویت‌های کار حکومت بوده و آنان تلاش می‌کنند تا این پروژه‌ها به گونه‌ای به مصرف برسد که در آن رضایت مردم وجود داشته باشد.
وی از دیگر نهادهای حکومت نیز خواست تا در اطلاعات پروژه‌های زیربنایی شان را مردم شریک نموده و در زمینه ترویج فرهنگ شفافیت همکار شود.
همزمان با این، علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب می‌گوید که برای رسیدن به شفافیت قرار دادن اطلاعات یک اصل مهم است. وی با اشاره به موجودیت فساد در اداره‌های حکومتی گفت که فساد حلقات مختلف داشته و برای ریشه کن کردن آن، باید تمام حلقات فساد تحت نظارت باشد.
این اداره‌ها در حالی تفاهمنامه اطلاعات زیربنایی را به امضا می‌رساند، که هنوزهم بسیاری از ادارات حکومتی با فرهنگ اطلاع دهی آشنایی چندانی ندارند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.