ناکامی مجلس در گزینش هیأت اداری

گزارشگر:یک شنبه 20 حوت 1396 - ۱۹ حوت ۱۳۹۶

مجلس نماینده‌گان در انتخابات اعضای هیات اداری در اولین روز کاری اش ناکام ماند.
نماینده‌گان مجلس روز شنبه (۱۹ حوت) به پای صندوق‌های رای رفتند تا اعضای هیات اداری این مجلس را برگزینند؛ اما از میان نامزدان در پست های mandegar-3معاونیت اول، معاونیت دوم و منشی مجلس، هیچکدام آرای لازم را به دست نیاوردند.
در انتخابات روز گذشته مجلس ۲۲۱ نماینده از حق رای خود استفاده کرده بودند و نامزدان برای عضویت در هیات اداری به ۱۱۱ رای نیاز داشتند.
همایون همایون با به دست آوردن ۱۰۸ رای تاید، عبدالرحیم ایوبی با بدست آوردن یک رای تایید و نذیر احمد احمدزی با بدست آوردن ۷۹ رای تایید هیچ کدام نتوانستند، پست معاونیت اول مجلس را از آن خود کند.
براساس اصول وظایف داخلی مجلس، دور دوم انتخابات مجلس برای انتخاب معاون اول میان آقای همایون و نذیر احمد احمدزی برگزار خواهد شد.
سید علی کاظمی و غلام فاروق مجروح نیز در معاونیت دوم مجلس کاندید بودند.
آقای کاظمی با به دست آوردن ۷۶ رای تایید و غلام فاروق مجروح با بدست آوردن ۷۷ رای تایید نتوانست رای لازم را برای احراز معاونیت دوم کسب کنند و هردو از دور رقابت حذف شدند.
در پست منشی مجلس نیز عبدالرئوف انعامی و عبدالقادر زازی نامزد بودند که آقای انعامی با کسب ۸۱ رای تایید و آقای زازی هم با اخذ ۹۹ رای تایید نتوانستند به این پست برسند و آنان نیز از دور رقابت حذف شدند.
سرانجام انتخابات سری امروز نماینده‌گان مجلس بدون نتیجه به پایان رسید و تنها عرفان الله عرفان که به تنهایی برای نیابت منشی نامزد بود در ابتدای نشست امروز توسط رای علنی نماینده‌گان در این پست ابقا شد.
عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نماینده‌گان در پایان انتخابات امروز اعلام کرد که هیچ نامزد نتوانست آرای لازم را برای احراز کرسی های هیات اداری بدست آورند و دور بعدی انتخابات فردا از سر گرفته می‌شود.
گفتنی است که رییس مجلس نماینده‌گان برای یک دوره کاری؛ اما، اعضای هیات اداری مجلس برای یک سال کاری انتخاب می‌شوند.
انتخابات هیات اداری در حالی برگزار می شود که نماینده‌گان مجلس وارد هشتمین سال کاری اش شده است. دوره قانونی مجلس ۳ سال قبل به پایان رسید؛ اما به دلیل عدم برگزاری انتخابات، نماینده‌گان تا هنوز به کار شان ادامه داده اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.