۴۰ سوال از ترامپ

گزارشگر:چهارشنبه 12 ثور 1397 - ۱۱ ثور ۱۳۹۷

mandegar-3نیویورک تایمز گزارش داد، سوالاتی که رییس شورای ویژه تحقیقات درباره روسیه به کاخ سفید ارسال کرده است روی این مساله تمرکز دارد که آیا دونالد ترامپ برای مانع‌تراشی در روند بررسی مداخله روسیه تلاش کرد یا خیر.
این سوالات همچنین نشان می‌دهد رابرت مولر، رییس شورای ویژه تحقیقات می‌خواهد به این نکته برسد که آیا دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا درباره ارتباطات میان اعضای کمپین ریاست جمهوری‌اش با روسیه اطلاع داشته است یا خیر. این مساله خصوصا روی نشست ژوئن ۲۰۱۶ در برج ترامپ با یک وکیل روس متمرکز است؛ وکیل مذکور مدعی بود اطلاعاتی مخرب از هیلاری کلینتون، نامزد انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا در دست دارد.
گفته می شود مولر بیش از ۴۰ سوال از رییس‌جمهور را به عنوان بخشی از تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری در دست دارد.
اکثر این سوالات بر تصمیمات ریئس جمهور در برکناری جیمز کومی، مدیر سابق اف بی آی و مایک فلین، مشاور امنیت ملی متمرکز است.
به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، رابرت مولر همچنین می‌خواهد بداند که آیا رییس‌جمهوری آمریکا مایکل فلن، مشاور امنیت ملی سابق خودش را مورد عفو قرار داد یا خیر. این مقام سابق از سوی مولر به دروغگویی متهم است و گمان می‌رود در روند تحقیقات همکاری می‌کند.
پرسش‌های مذکور واضح‌ترین نشانه‌ از آن است که مولر مدارک و شواهد ضمنی کافی برای مظنون کردن رییس‌جمهوری آمریکا به مانع‌تراشی در اجرای عدالت در اختیار دارد و همچنین دلایلی دارد که باور کند ترامپ احتمالا از ارتباط با روس‌ها اطلاع داشته است. اما هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه ترامپ اکنون رسما در این تحقیقات مظنون باشد یا اینکه مولر مدارکی دال بر همدستی آشکار ترامپ با روس‌ها داشته باشد، دیده نمی‌شود.
از اوایل سال جاری میلادی رابرت مولر درباره احتمال مصاحبه با ترامپ برای تحقیقات صحبت کرده است اما به نظر می‌رسد آنها درباره چگونگی انجام مصاحبه و میزان همکاری ترامپ اختلاف‌نظر دارند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.