بازگشت دوبارۀ زندانیان حزب اسلامی به صفوف طالبان بررسی شود

گزارشگر:شنبه 22 ثور 1397 - ۲۱ ثور ۱۳۹۷

عبدالله قرلق نماینده مردم قندوز در مجلس سنا در این خصوص گفت: «بازگشت زندانیان حزب اسلامی به صفوف طالبان نگران کننده است و حکومت باید در تطبیق توافقنامه صلح با حزب اسلامی دقت بیشتر داشته باشد.»
mandegar-3برخی اعضای شورای ملی می‌گویند که بازگشت دوباره زندانیان حزب اسلامی به صفوف طالبان نگران کننده است و این موضوع باید بررسی شود.
هفته گذشته ژنرال عبدالرازق فرمانده پولیس قندهار ادعا کرد که زندانیان رها شده حزب اسلامی دوباره به صفوف طالبان پیوسته است
آقای عبدالرازق گفته است که حمله انتحاری چند روز پیش بر کاروان نیروهای خارجی در ولسوالی دند قندهار توسط یکی از اعضای حزب اسلامی که در چوکات توافقنامه صلح با این حزب، از زندان قندهار رها شده بود انجام شده است.
با این وجود، برخی اعضای حزب شورای ملی تاکید دارند که این ادعا باید از سوی حکومت بررسی شود و اگر درست باشد باید در قسمت رهایی زندانیان حزب اسلامی تجدید نظر صورت گیرد.
عبدالله قرلق نماینده مردم قندوز در مجلس سنا در این خصوص گفت: «بازگشت زندانیان حزب اسلامی به صفوف طالبان نگران کننده است و حکومت باید در تطبیق توافقنامه صلح با حزب اسلامی دقت بیشتر داشته باشد.»
آقای قرلق افزود که ژنرال رازق هیچ گاهی ادعای نادرست را مطرح نمی‌کند و حکومت باید این ادعای او را بررسی کند و اگر لازم باشد در تطبیق توافقنامه صلح با حزب اسلامی تجدید نظر کند.
این در حالی است که براساس توافقنامه صلح با حزب اسلامی دولت مکلف است تا برای این حزب زمین رهایشی برای جای بود و باش توزیع کند که این مساله نیز نگرانی‌های را در میان اعضای مجلس بر انگیخته است.
گفته می‌شود حکومت تصمیم گرفته است، زمین‌های وزارت دفاع در دامنه کوه «قوریغ» را به حزب اسلامی واگذا کند.
اما، محمد علی اخلاقی یک عضو مجلس می‌گوید که توزیع زمین‌های دامنه کوه قوریغ به حزب اسلامی سبب بروز اختلاف‌های قومی در غرب کابل خواهد شد.
آقای اخلاقی گفت: «کسانی که خود را سران قبایل می‌نامند، می‌خواهند با توزیع زمین‌های دامنه کوه قوریغ به حزب اسلامی یک مشکل بزرگ قومی را در غرب کابل به وجود آورند.»
آقای اخلاقی افزود که ایجاد مشکلات تازه قومی به نفع کشور نیست و حکومت باید از توزیع زمین دامنه کوه قوریغ به افراد حزب اسلامی خود داری کند.
این در حالی است که پیش از این نیز برخی نمایندگان مجلس هشدار داده بودند که مردم غرب کابل در برابر تصمیم حکومت مبنی بر توزیع زمین دامنه کوه قوریغ به افراد حزب اسلامی ایستاد خواهند شد.
به گفته نمایندگان، حکومت با این تصمیم می‌خواهد غرب کابل بیشتر از حال نا امن سازد که مورد قبول مردم نخواهد بود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.