باشنده‌گان سرپل در برابر طالبان مسلح شدند

گزارشگر:چهار شنبه 21 سنبله 1397 - ۲۰ سنبله ۱۳۹۷

صدها تن از باشنده‌گان ولایت سرپل دیروز سه شنبه(۲۰ سنبله) به منظور مقابله با گروه تروریستی طالبان و جلوگیری از سقوط این ولایت مسلح شده اند.
شماری از باشنده‌گان ولایت سرپل سلاح به دست گرفته و در «مسجد گذرشاهان» این ولایت تجمع کرده اند وگفته‌اند که با تروریستان طالب می‌جنگند و مانع سقوط این ولایت به دست طالبان می‌شوند.
mandegar-3در همین حال آنان از حکومت می‌خواهند که در قبال سرپل بی تفاوت نباشد و یکجا با مردم این ولایت طالبان مسلح را سرکوب کنند.
محمد نور رحمانی، رییس شورای ولایتی سرپل که در بین افرادی که سلاح به دست گرفته‌اند؛ صحبت می‌کرد گفت که «حکومت محلی با تمام توان در مقابله با طالبان ایستاده‌گی کرده و جنگیده است، اما حکومت مرکزی در قسمت خراب شدن وضعیت سرپل مقصر و خواب است.»
او هم‌چنان، از باشنده‌گان سرپل به‌خصوص افرادی که به تازه‌گی اسلحه به دست گرفته اند خواست که نگذارند طالبان مسلح با آبرو وعزت‌شان بازی کنند و شهر را سقوط دهید.
در همین حال عثمان خان رییس امنیت ملی سرپل نیز در این همایش مردمی سخنرانی کرده گفت:» حکومت محلی کوشیده و همیشه برای تامین امنیت سرپل تلاش به خرج داده است، اما تشکیلات نیروهای امنیتی سرپل مربوط به زمانی است که در آن وقت سرپل شاهد هیچ‌گونه مشکل امنیتی نبود».
بر بنیاد گفته‌های رییس امنیت سرپل نیروی تمام نیروی نظامی موجود در ولایت سرپل توان تامین امنیتی مرکز شهر سرپل را دارد و تامین امنیت سایر ولسوالی‌های این ولایت از توان نیروی امنیتی خارج است و دولت مرکزی باید تعداد نیروی امنیتی و دفاعی را در سرپل افزایش دهد.
در همین حال، او بیان داشت که نیروهای کمکی کماندو و قطعه خاص به این ولایت رسیده اند و با پشتبانی از این نیروها ساحه امنیتی را انکشاف داده و عملیات تصفیه‌یی را در بخش از این ولایت راه اندازی می‌کنند.
از سوی هم حاجی غلام مهدوی یکتن از فرماندهان خیزش‌های مردمی به مردم سرپل اطمینان داد که خیزش‌های مردمی همیشه از سرپل دفاع کرده و هرگز برای طالبان مسلح اجازه نمیدهد که موفق به سقوط ولایت سرپل شود.
این درحالیست که ۲ روز پیش گروه تروریستی طالبان از سه استقامت بالای مرکز ولایت سرپل حملات شان را آغاز کردند و یک بیز نیروهای امنیتی در روستای بلغلی مربوط مرکز سرپل را تصرف کرده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.