مسوولان فیس‌بوک: حکومت افغانستان اطلاعات کاربران این شبکه را خواسته است

گزارشگر:چهار شنبه 30 عقرب 1397 - ۲۹ عقرب ۱۳۹۷

mandegarمسوولان شبکۀ اجتماعی فیس‌بوک اعلام کرده‌اند که حکومت افغانستان از سال ۲۰۱۴ تاکنون، پنج بار به صورت رسمی از آنها خواسته است تا اطلاعات کاربران این شبکه را در اختیارش قرار دهند.
در گزارشی که از سوی شبکۀ اجتماعی فیس‌بوک منتشر شده، گفته شده که دولت افغانستان معلومات ۹ کاربر این شبکۀ اجتماعی را درخواست کرده است. این گزارش به جزییات این درخواست‌ها اشاره‌یی نداشته است.
این گزارش افزوده که شبکۀ اجتماعی فیس‌بوک به درخواست دولت‌ها برای اطلاعات کاربران مطابق به قانون و شرایط خدمات قابل اجرا، پاسخ می‌دهد.
در همین حال نهاد نی، حمایت کنندۀ رسانه‌های آزاد افغانستان در این رابطه واکنش نشان داده و گفته است: «امیدوار است درخواست دولت افغانستان برای دریافت اطلاعات کاربران از ادارۀ فیس‌بوک، جنبه استخباراتی نداشته باشد».
نهاد نی افزوده که دولت افغانستان باید اطمینان دهد که این درخواست‌ها، نقض حریم خصوصی کاربران فیس‌بوک در افغانستان نبوده است.
شبکۀ اجتماعی فیس‌بوک در افغانستان یکی از شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در میان مردم است. طبق آخرین آماری که در پایان سال ۲۰۱۷ از سوی وزارت مخابرات افغانستان منتشر شده بود، نزدیک به ۳ میلیون از شهروندان افغانستان از این شبکه استفاده می‌کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.