آی.پی.دی: ناکامی دولت در مبارزه با فساد باعث افزایش مشکلات شده است

- ۰۵ دلو ۱۳۹۷

پایگاه اینترنتی «اینترنشنال پالیسی دایجست» (آی.پی.دی) نوشته است که مشکلات کنونی افغانستان ناشی از ناکامی‌های دولت برای نشان دادن این موضوع است که دولت در پی منافع شهروندان افغانستان و برای بهبود وضعیت آن‌ها تلاش می‌کند.
بر اساس این گزارش، فساد در افغانستان گسترده است و خویشاوندسالاری برای مردم این کشور بسیار مشهود است و در تمام سطوح دولتی افغانستان دیده می‌شود.
در سال ۲۰۱۷ میلادی سازمان شفافیت جهانی افغانستان را در جایگاه چهارمین فاسدترین کشور جهان قرار داد و این فساد تأثیرات mandegarمتفاوت و محسوسی بر جمعیت دارد.
این رسانۀ امریکایی تأکید کرده است که امکان پیوستن افراد با تحصیلات بالاتر به گروه‌های افراطی کمتر است بنابراین، دولت افغانستان بودجۀ بیشتری را برای گشایش مدارس و نهادهای آموزشی در مناطق روستایی این کشور اختصاص داده است اما این تلاش‌ها به طور قابل توجهی بدلیل فساد صدمه دیده‌اند.
در ادامۀ این مطلب آمده است که فساد و خویشاوندگرایی در بخش عمومی و خصوصی افغانستان دیده می‌شود و بسیاری از افراد با صلاحیت و دارای مدارک عالی تحصیلی قادر به پیدا کردن شغل در رشته‌های مرتبط خود نیستند.
این در حالی است که به افراد فاقد صلاحیت به دلیل روابط و گرایش‌های قومی آن‌ها پست‌های مهم داده می‌شود.
آی.پی.دی با تاکید بر اینکه جامعه جهانی نباید فساد گسترده در افغانستان را نادیده بگیرد، تصریح کرد: شکست افراط‌گرایی در افغانستان از طریق نظامی ممکن نیست و برای رسیدن به این هدف باید به مردم افغانستان را کمک کرد تا دولت مشروعی را ایجاد کنند که به مردم این کشور خدمت می‌کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.