نامزدنماینده‌گان معترض از پولیس کابل در دادستانی شکایت درج کردند

- ۱۵ سرطان ۱۳۹۸

نامزدنماینده‌گان معترض می‌گویند که پس از برخورد خشونت‌آمیز پولیس کابل با آنان، علیه این نیروها در دادستانی شکایت درج کرده‌اند.
نزدیک به دو ماه پس از اعتراضات، برپایی خیمه تحصن و اعتصاب غذاییِ بیش از ده تن از نامزد وکلای معترض انتخابات پارلمانی از چندین ولایت، چهارشنبه هفته گذشته، پولیس به گونۀ اجباری به اعتراض آنان پایان داد.
mandegarاین زنان معترض، اعمال پولیس را علیه شان «وحشیانه» و غیرقانونی خوانده مدعی هستند که پولیس کابل با آنان بدرفتاری و بی‌حُرمتی کرده و وسایل شخصی شان را با خود برده‌اند به این دلیل آنان در دادستانی کُل علیه پولیس شکایت درج کرده‌اند.
نجیبه فایض، نامزد وکیل معترض از حوزۀ هلمند در صحبت با خبرگزاری جمهور، برخورد شام چهارشنبه پولیس کابل علیه معترضین را وحشیانه و خشونت‌بار خواند. او گفت که درپی درج شکایت آنان علیه پولیس، دادستانی کُل باید متخلفان را پیگرد کند.
بانو فایض افزود که پولیس کابل شام چهارشنبه هفته گذشته به بهانۀ بررسی محل اعتراض پی یک حمله انتحاری نافرجام با اعمال خشونت‌آمیز و وحشیانه دست زده و به آنان بی‌حُرمتی کرده است.
او بیان داشت که تعدادی از بانوان معترض از سوی پولیس لت‌وکوب شده و برای ساعات توقیف شده‌اند و وسایل شخصی شان از جمله گوشی همراه‌شان، توسط پولیس ضبط شده است؛ او اعمال یاد شده پولیس را غیرقانونی و وحشیانه عنوان کرده خواهان پیگیری این قضیه از سوی دادستانی شد.
همچنان صدیقه مبارز، نامزد وکیل معترض از حوزۀ میدان وردک، برچیدن خیمه تحصن و توقف اجباری اعتراضات از سوی پولیس را غیرقانونی خواند، به گفتۀ او، پولیس کابل علیه آنان دست به رفتار خشن و وحشیانه زده است.
این نامزد وکیل افزود که اعتراضات آنان علیه بدرفتاری پولیس و تقلبات گسترده در انتخابات پارلمانی متوقف نشده بلکه به پیمانه وسیع‌تر ادامه خواهد یافت.
او فرستادن یک نامه سرگشاده به نماینده‌گی سازمان ملل و برپایی خیمه تحصن در نزدیک سفارت امریکا را در جمع برنامه‌های اعتراضی آینده‌ این معترضان یادآوری کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.