نمایندۀ اسکار ۲۰۲۰ افغانستان در امریکا و ایران به نمایش در می‌آید

- ۱۹ عقرب ۱۳۹۸

صحرا کریمی رییس افغان‌فیلم و کارگردان فیلم «حوا، مریم، عایشه» که به عنوان فیلم منتخب افغانستان برای شرکت در بخش بین‌المللی اسکار ۲۰۲۰ انتخاب شده است، از نمایش این فیلم در امریکا و ایران خبر داد.
او در یک یادداشتی نوشته است: فیلم سینمایی «حوا، مریم، عایشه» به‌زودی برای چهار ماه در کالیفرنیای امریکا به نمایش عمومی در می‌آید و مجوز نمایش در ایران را هم گرفت. به‌زودی در چین و ترکیه و اسلواکی هم اکران عمومی خواهد داشت. خوشحالم که به جز از شرکت در جشنواره‌ها، در سینماهای دیگر کشورها هم نمایش داده می‌شود.
آنجلینا جولی از نخستین فیلم بلند صحرا کریمی حمایت کرده است. این فیلم داستان سه زن از طبقات مختلف اجتماعی را روایت می‌کند که همگی با چالش‌های بزرگی در زندهگی خود روبهرو هستند. حوا یک زن خانه‌دار به شدت سنتی و باردار است که فقط با فکر کودکی که در شکم دارد، شاد می‌شود. در دنیایی دورتر مریم، خبرنگار خبر تلویزیون که تحصیل کرده در تلاش است تا از شوهر خیانت‌کار خود طلاق بگیرد. سرانجام عایشه، یک نوجوان است که در رابطه‌ای ناخواسته باردار شده و اکنون آماده پذیرش ازدواج با پسر عموی خود می‌شود تا از شرم اجتماعی مادر شدن ناخواسته جلوگیری کند.
فیلمِ «حوا، مریم، عایشه» را شرکت «نوری پیکچرز» متعلق به کتایون شهابی تولید کرده و پخش جهانی آن را نیز عهده‌دار است.

mandegar

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.