کارمندان متخلف کمیسیون انتخابات به کمیسیون شکایات انتخاباتی معرفی می‌شوند

۲۵ عقرب ۱۳۹۸

کمیسیون انتخابات دبیرخانۀ این کمیسیون را موظف کرده تا فهرست کارمندان متخلف این کمیسیون را به کمیسیون شکایات انتخاباتی معرفی کند.
کمیسیون انتخابات دیروز در فیصله‌نامۀ شمارۀ ۱۰۷ خود، دبیرخانۀ این کمیسیون را موظف کرده است که فهرست تمام کارکنان انتخاباتی را که در جریان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری تخطی و تخلف کرده اند، تا روز سه شنبه به کمیسیون شکایات انتخاباتی معرفی کند.
mandegarدر این فیصله‌نامه آمده است: افرادی که به اتهام تخطی و تخلف به کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی معرفی می‌شوند، نباید در روند بازشماری و تفتیش آرا حضور داشته باشند
براساس این فیصله‌نامه، رییسان محل انتخاباتی که مسوول امضا و مُهر فورم نتایج و درست‌نوشتن آرای نامزدان بدون قلم‌خوردهگی در فورم نتایج مربوط‌ اند، اما وظایف‌شان را به درستی انجام نداده‌اند، آمر و مأمور ولسوالی، مدیر مرکز، رییس محل و کارکنان ثبت معلومات بایومتریک رأی‌دهندگان که روند رأی‌دهی بدون بایومتریک در محلات رأی‌دهی‌شان صورت گرفته است، از کارمندان متخلف حساب شده‌اند.
اعضای رهبری کمیسیون انتخابات در این تصمیم خود آمرین و مأمورین ولسوالی، مدیر مرکز، رییس محل و کارمند بایومتریک که ماشین بایومتریک یا کارت حافظه مربوط به محل رأی‌دهی‌شان مفقود شده و به دفتر مرکزی مواصلت نکرده، یا مواد انتخاباتی از نزدشان با استفاده از زور اخذ شده و گزارش نداده باشند و در آرای مندرج فورم‌های نتایج و معلومات مندرج دستگاه‌های بایومتریک محل رأی‌دهی مربوط‌شان تفاوت وجود داشته باشد نیز از جمله کارمندان متخلف به حساب می‌آیند.
در این فیصله‌نامه رییسان دفاتر ولایتی کمیسیون که گزارش تخطی‌ها، تخلفات و جرایم انتخاباتی در ساحه مسوولیت شان را ارایه نکرده و یا در ارایه به موقع ان تعلل کرده‌اند نیز در تخطی‌ها و تخلفات انتخاباتی دخیل ‌اند و به کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی معرفی می‌شوند.
کمیسیون انتخابات در حالی از معرفی کارمندان مختلف خود به کمیسیون رسیدهگی به شکایات انتخاباتی خبر داده که نتایج ابتدایی انتخابات ریاست‌جمهوری برای دومین‌بار به تعویق افتاده و نیز روند بازشماری آرا متوقف شده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.