بـاز‌‌پس‌گیـری ولسـوالی مارجـۀ هلمنـد/ سناتوران: وزارت دفـاع دروغ مـی‌گـوید

۱۲ قوس ۱۳۹۸

رییس کمیسیون امنیت داخلی و امور دفاعی مجلس سنا در واکنش به اعلام وزارت دفاع ملی مبنی بر باز پس‌گیری ولسوالی مارجه ولایت هلمند از دست طالبان می‌گوید که این وزارت دروغ می‌گوید.
محمد هاشم الکوزی سناتور هلمند و رییس کمیسیون امنیت داخلی و امور دفاعی مجلس سنا در نشست دیروز این مجلس گفت که ولسوالی مارجه در کنترل طالبان است و وزارت دفاع در مورد باز پس‌گیری این ولسوالی دروغ می‌گوید.
mandegarآقای الکوزی گفت که طالبان هنوز هم بر ولسوالی مارجه حاکمیت دارند و عملیاتی که از سوی نیروهای دفاعی در این ولسوالی راه اندازی شده بود، ناکام بوده است.
به گفتۀ او، عملیاتی که چندی روز پیش از سوی نیروهای ارتش در مارجه راه اندازی شده بود؛ تنها مسیر یکی از جاده‌ها که به یک پایگاه نظامی ارتش منتهی می‌شود، باز شده و دیگر تمامی این ولسوالی در کنترل طالبان است.
الکوزی خاطر نشان کرد که نیروهای ارتش عملیات را برعکس و صرفاً برای فروش تجهیزات، تیل، اسلحه و مهمات آغاز کرده بود که اسناد مکمل این معاملات را در اختیار دارد.
این درحالی است که سه روز پیش وزارت دفاع ملی اعلام کرد که ولسوالی مارجه هلمند را پس از چهار سال از کنترل طالبان خارج کرده است.
این وزارت مدعی شده که در عملیات بازپس گیری تلفات سنگینی به طالبان وارد شده و این ولسوالی کاملاً از سوی نیروهای ارتش تصفیه شده است.
وزارت دفاع گفته که در این عملیات ۳۷ طالب به شمول ملا عبدالباری فرمانده نظامی طالبان در مارجه هلمند کشته و ده‌ها تن دیگر افراد این گروه زخمی شده‌اند.
بر بنیاد اعلامه، در این عملیات ۱۰۳ حلقه ماین از مسیر جاده‌های مارجه خنثی، ۲ دیپوی مواد انفجاری و ۶ محل سوق واداره طالبان نابود شده‌اند.
طالبان در این مورد چیزی نگفته‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.