وزارت امور داخله: ذخیره‌گاه‌های مواد سوخت غیرمعیاری در کابل مسدود می‌شود

- ۲۶ قوس ۱۳۹۸

mandegarمقام‌ها در وزارت امور داخله می‌گویند که به هدف مبارزه با آلوده‌گی هوای شهر کابل، ذخیره‌گاه‌های مواد سوخت غیر معیاری در این شهر مسدود می‌شود و هم اکنون ۵۰۰ تُن مواد سوختی غیر معیاری از سطح جمع آوری شده است.
فردوس فرامرز معاون سخنگوی وزارت امور داخله می‌گوید که پولیس کابل با اداره‌های مربوطه به هدف جلوگیری از سوخت مواد غیرمعیاری و آلوده‌شدن بیشتر محیط؛ تصمیم به مسدود ساختن ذخیره‌گاه‌ها و فروشگاه‌های این مواد گرفته است.
او اشاره کرد که برخی‌ها تایرهای فرسوده وسایط، کفش‌های کهنه، چرم و سایر مواد پلاستیکی را از بازار به هدف گرم‌ساختن منازل شان خریداری می‌کنند که این امر باعث افزایش آلوده‌گی هوای شهر کابل شده است.
در همین حال، سید محمد روشن‌دل فرمانده امنیه کابل، از راه‌اندازی برنامۀ فراگیر و مشترک برای انتقال ذخیره‌گاه‌ها به بیرون از شهر سخن می‌گوید.
روشن‌دل حین مسدود سازی یک ذخیره‌گاه تایر‌های فرسوده گفت که برنامه‌ی مسدود شدن ذخیرگاه‌های مواد سوخت غیر معیاری را در هماهنگی با شهرداری کابل و ریاست محیط زیست ادامه خواهند داد.
او خاطر نشان ساخت که تاکنون حدود ۵۰۰ تن مواد سوخت غیر معیاری که «دود غلیظ» تولید کرده و از عمده‌ترین عوامل آلود‌گی هوا در شهر کابل می‌باشد، از نزد فروشنده‌گان «دوکانداران و سرای داران» در شهر کابل جمع آوری شده‌است.
براساس گفته‌های روشن‌دل، این مواد سوخت غیر معیاری شامل؛ پارچه‌های تایر و رابر بوده که عمده‌ترین خریداران آن مالکان، حمام‌ها، داش‌ها، بلند منزل‌ها، منازل رهایشی و تجارتی می‌باشند.
وزارت امور داخله در حالی اقدام به مسدود سازی ذخیره‌گاه‌های مواد سوخت غیر معیاری می‌کند که شهر کابل در روزهای اخیر آلوده‌ترین شهر دنیا شناخته شده است و آگاهان تنفس این هوا را برای باشند‌ه‌گان پایتخت کشور مرگ‌بار می‌خوانند.

 

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.