فرمانده جدید جدید لوای هفت سرحدی تخار: دشمن را بکشید و اسیر نگیرید

۵ اسد ۱۴۰۰

عبدالطیف عمری که تازه بعنوان فرمانده لوای هفت سرحدی مقرر شده در مراسم معرفی اش به عنوان فرمانده لوای نیروهای مرزی در تخار گفت تا پای جان از تخار دفاع می کند.
او خطاب به منسوبان نظامی گفت اگر شما در تالقان از خانه و منطقه تان دفاع نکنید در کجا دفاع خواهید کرد.
او طالبان پاکستانی خواند و به ایستادگی در برابر طالبان تاکید کرد.
موصوف تعهد کرد که به همکاری تمام سربازان و بازوان توانمند مردم تخار با یک هماهنگی خوب به زودترین فرصت تغییرات مثبت در کمربند های شهری به وجود میاید.
آقای عمری در جریان سخنرانی هایش خطاب به سربازان سرحدی گفت دشمن را در میدان نبرد بکشید و اسیر نگیرید، اسیر دشمن بدرد ما نمی خورد و با ریختاندن خون این مرز بوم را از وجود دشمن پاک سازی می کنم.
آقای عمری در حالی ماموریت رزمی بخشی از نیروهای مرزی ارتش را در تخار به دوش می گیرد کهدنبرد میان قوت های امنیتی و نیروهای مقاومت با طالبان در اطراف شهر تالقان مرکز ولایت تخار تشدید یافته است.
شماری زیاد از ساکنان شهر تالقان از بیم درگیری خانه های شان ترک کرده و به ولایات مختلف آواره شده اند.
در تازه ترین مورد در درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان در شهر تالقان در کارته اکبر خان شهر تالقان یک ساختمان سه منزله رهایشی متعلق به یکی از شهروندان تالقان با افتادن یک گلوله سرگردان آتش گرفته و خسارات هنگفت مالی به مالک این خانه وارد شده است.
در این رویداد به کسی آسیب نرسیده است، اما بسم الله عمری مالک این ساختمان رهایشی در تالقان می گوید که در این رویداد ۴۵۰۰۰ دالر امریکایی به او خساره وارد شده است.
هنوز مشخص نیست که گلوله ای که منجر به حریق خانه این باشنده تخار شده است، از سوی کدام طرف درگیر شلیک شده است.
وقوع این رویداد نگرانی های بیشتری را در میان ساکنان تالقان به میان آورده است و مردم از بیم تکرار حوادث مشابه تلاش می کنند از شهر بیرون شوند.
اما این فرمانده ارتش می گوید برای تغییر وضعیت تلاش می کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.