منابع محلی در تخار؛ طالبان در تخار از جوانان سربازگیری می کنند

۵ اسد ۱۴۰۰

منابع امنیتی در ولایت تخار می‌گویند که گروه طالبان برای مقابله با نیروهای امنیتی و مقاومت مردمی به صورت اجباری از جوانان این ولایت سربازگیری را آغاز کرده اند.

مسوولان محلی تخار می گویند که طالبان حتی کودکان زیر سن را به عنوان جنگجو استخدام می کنند.

عبدالخلیل اسیر، سخنگوی پولیس تخار می گویدکه جنگ‌جویان طالبان پس از ناکامی در تصرف شهر تالقان و تلفات سنگین این گروه در نبردهای چند روز گذشته، حالا به سربازگیری اجباری از جوانان و نوجوانان روی آورده اند..

اسیر می گوید که طالبان برای جلوگیری از تلفات افراد مجرب شان در نبردها، از جوانان تازه استخدام شده در خطوط جنگ استفاده میکنند.

ساکنان ولسوالی اشکمش تخار به شرط نام نبردن از آن ها در گزارش می گویند که طالبان جوانان و نوجوانان را به صورت اجباری مسلح ساخته و به خطوط نبرد سوق داده که شماری از این جوانان در نبرد با نیروهای دولتی کشته شده اند.

در همسایه گی تخار از بدخشان گزارش می رسد که شمار زیادی از جوانان از مناطق تحت حاکمیت طالبان فرار می کنند و راه مهاجرت به کشورهای همسایه را در پیش گرفته اند.

منابع محلی در بدخشان می گویند که جوانان به دلیل ترس از این که مبادا طالبان آن ها را مسلح ساخته و به خطوط نبرد ببرند، از مناطق شان بیرون می شوند.

طالبان اما تا حالا در این مورد واکنشی نداشته اند، پیش از این سخنگوی طالبان ادعا ها مبنی بر وضع محدودیت بر زنان و مردم ملکی در ولسوالی های تخار و بدخشان را که از سوی فعالان حقوق بشر مطرح شده بود، بی بنیاد خوانده و گفته بودند که این شایعات از سوی حکومت برای تخریب طالبان انجام می شود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.