فرمانده کل نیروهای خارجی: اظهارات اخیر کرزی کاملاً اشتباه است

- ۲۰ حوت ۱۳۹۱

فرمانده کل نیروهای ناتو در افغانستان و سفارت امریکا در کابل، به سخنان حامد کرزی رییس جمهوری افغانستان واکنش نشان داده‌اند و آن را رد کرده اند.
حامد کرزی صبح روز گذشته در مراسمی که به مناسبت روز جهانی زن برگزار شده بود، گفت که سران گروه طالبان و مقام‌های امریکایی همه روزه با یکدیگر در کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای اروپایی، مذاکره می‌کنند.
جنرال ژوزف دانفور فرمانده عمومی ناتو در افغانستان می‌گوید که اظهارات رییس‌جمهور کرزی کاملا اشتباه است.
آقای دانفورد در پیامی که به ‌بی‌بی‌سی فرستاده گفته است که رییس‌جمهور کرزی هیچگاهی با او در مورد موجودیت تماس میان امریکا و گروه طالبان حرفی نزده است.
فرمانده نیروهای ناتو گفته که شب گذشته با رییس‌جهمور کرزی دیدار داشته و باور دارد که این ادعا واقعیت ندارد.
او همچنین گفته که نمی‌داند که «چه چیزی سبب شده که آقای کرزی چنین اظهاراتی داشته باشد.»
در همین حال سفارت امریکا در کابل نیز اظهارات رییس‌جمهوری افغانستان را رد کرده است.
مسوولان در سفارت امریکا گفته‌اند که نقش ایالات متحده در روند صلح افغانستان این بوده که از مذاکراتی که توسط مردم افغانستان راه اندازی شده، حمایت کرده است.
در نامه‌یی که سفارت امریکا در واکنش به اظهارات آقای کرزی به رسانه‌ها فرستاده آمده است که طالبان در ماه مارچ سال گذشته جریان مذاکرات صلح با دولت امریکا را قطع کردند و به دنبال آن، روسای جمهور دو کشور، روی گشایش دفتر برای طالبان در دوحه پایتخت قطر به توافق رسیدند.
سفارت امریکا در کابل، روند صلح دولت افغانستان را به مذاکرات میان اعضای شورای عالی صلح و نمایندگان رسمی طالبان محدود خوانده و گفته است که پیشرفت صلح افغانستان به گام های بعدی طالبان بستگی دارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.