آبهای افغانستان، بر اساس قوانین بین المللی مدیریت می شود

چهار شنبه 5 جوزا 1395/

ریاست جمهوری کشور تاکید می کند که یک کمیسیون در خصوص ایجاد یک میکانیزم برای چگونگی مدیریت آبها در کشور ایجاد شده و در این خصوص اسنادی که مربوط به ۶ قرن پیش می شود بررسی می گردد.
به گزارش خبرگزاری جمهور؛ سیدظفر هاشمی، معاون سخنگوی رییس جمهور غنی امروز در کنفرانس خبری در مورد سفر رییس جمهور به کشورهای قطر و ایران جزییات ارایه کرد.
آقای هاشمی در جریان این نشست تاکید کرد که آبهای افغانستان بر اساس قوانین بین المللی مدیریت می شود.
وی افزود: حکومت افغانستان و شخص رییس جمهور، تمام اسنادی که مربوط به آبها می شود و بر می گردد به شش قرن گذشته مطالعه کرده هیات مشخص، تعیین شده تا روی این موضوع کار بکند بخاطر تقسیم آبها با کشورهای همسایه و مدیریت آبها بر اساس معیار و قوانین بین المللی».
هاشمی نقش اعضای شورای ملی را در راستای جمع آوری نظریات مردم در خصوص مدیریت آبهای افغانستان کلیدی عنوان کرده افزود: پس از جمع آوری نظریات مردم، تیم ما آماده است که با جانب ایران در این مورد گفتگو کند.
قبل از این نیز رییس جمهور غنی وعده سپرده بود که تمام آبهای داخلی افغانستان را مهار می سازد.
هاشمی گفت که در گذشته مدیریت درستی از آب وجود نداشته و فعلآ یک کمیسیون ایجاد شده است که با در نظر داشت قوانین در سطح جهان تلاش می شود که یک قطره آب افغانستان ضایع نشود.
همچنین آقای هاشمی در بخش دیگر از سخنانش در مورد عملیات نیروهای خارجی به جان ملااختر محمد منصور، رهبر گروه طالبان اشاره کرد.
وی گفت: تمام عملیاتی که از سوی نیروهای ایتلاف و نیروهای خارجی در افغانستان صورت می گیرد به هماهنگی نیروهای امنیتی افغان انجام می شود.
اما معاون سخنگوی رییس جمهور می گوید که در مورد عملیات مشخص که به جان رهبر گروه طالبان صورت گرفته جزییات ارایه نمی کند؛ زیرا رهبری این عملیات به عهده نیروهای امریکایی بوده است.
این اظهارات در حالی مطرح می شود که مرگ ملا اختر محمد منصور، رهبر طالبان واکنش های گسترده در پی داشته است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.