آزار و اذیت مسـافران در میـدان هـوایی کابل؛/ وزیر داخـله به پولیس هشـدار داد

۷ اسد ۱۳۹۷

وزیر امور داخله از آنچه که آزار و اذیت مسافران در میدان هوایی کابل توسط پولیس می‌خواند به شدت انتقاد کرده و هشدار می‌دهد که دیگر از این گونه تخطی‌های پولیس چشم‌پوشی نخواهد شد.
mandegar-3وزیر امور داخله از آنچه که آزار و اذیت مسافران در میدان هوایی کابل توسط پولیس می‌خواند به شدت انتقاد کرده و هشدار می‌دهد که دیگر از این گونه تخطی‌های پولیس چشم‌پوشی نخواهد شد.
به گزارش خبرگزاری جمهور؛‌ ویس‌احمد برمک وزیر امور داخله، امروز شنبه (۶ اسد) در مراسم معرفی فرمانده پولیس میدان هوایی حامد کرزی، برخورد برخی از منسوبین پولیس میدان هوایی با مسافران را شرم‌آور خواند.
آقای برمک با انتقاد از برخورد و رفتار برخی از منسوبین پولیس میدان هوایی با مسافران گفت، پولیس میدان هوایی برخورد مناسب، مسلکی و ملی با مسافران داخلی و خارجی نداشته که چنین رفتاری شایسته پولیس افغانستان نمی‌باشد.
وی افزود:» پولیس میدان هوایی از یک مسافر افغان که از امریکا یا جای دیگر به کشور آمده است به جای اینکه به او بگوید خوش آمدی، درافغانستان برایت خوش بگذرد و …، سوال‌های بی‌جا مانند در امریکا چه کار می‌کردی، چه وظیفه داری، می‌پرسد که برای پولیس شرم آور است».
وزیر امور داخله بیان داشت،‌ در کنار سوالی‌های بی‌جای پولیس، مسافران داخلی و خارجی از سوی مسوولان میدان هوایی مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. به گفته او :»اگر پولیس از کسی خوشش آمد به ناحق او را ایستاد کرده مورد آزار و اذیت روحی و حتی جسمی قرار می‌دهد.»
آقای برمک با بیان این مطلب که باید به آزار و اذیت مسافران در میدان هوایی نقطه پایان گذاشته شود به منسوبین پولیس هشدار داده گفت:» اگر رفتارتان در مقابل مسافران داخلی و خارجی اصلاح نشود من شخصا آمده متخلفین را محاکمه خواهیم کرد، باز هرچه به او نام می‌گذارید بگذارید محاکمه صحرایی و یا هم غیر صحرایی».
وی از منسوبین پولیس میدان هوایی خواست تا در صورتی که به موارد مشکوک سر می‌خورند، محترمانه و با درنظرداشت اصول مسلکی با آن برخورد کنند.
وزیر امور داخله همچنان تایید کرد که برخی از مسوولان در میدان هوایی کابل در قاچاق مشروبات الکی دست دارند.
آقای برمک گفت:» قبلا راپور داشتم که بعضی همکاران ما در انتقال مشربات دست داشتند و این کار برای ما قابل قبول نیست و باید چنین کارها در میدان هوایی متوقف شود.»
پیش از این نیز گزارش‌هایی از آزار و اذیت مسافران به ویژه بانوان در میدان هوایی کابل و همچنان قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی از این میدان به نشر رسیده بود اما این برای نخستین بار است که بلند پایه‌ترین مقام امنیتی با تایید دست داشتن پولیس در این جرایم از آن به شدت انتقاد می‌کند

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.