آلمـان به افغانسـتان نیـرو می‌فرستـد

گزارشگر:شنبه 19 حوت 1396 ۱۸ حوت ۱۳۹۶

mandegar-3کابینه حکومت آلمان فدرال با تصویب چند ماموریت اردوی فدرال این کشور، افزایش شمارسربازان درافغانستان را نیز تایید کرد. کمیسار امورصلح کلیسای پروتستانت آلمان این تصمیم کابینه را شدیدا انتقاد کرده است.
کابینه فدرال آلمان روز چهارشنبه ماموریت بعدی سربازان این کشور را در عراق و تمدید پنج ماموریت خارجی دیگر اردوی آلمان را به تصویب رساند. بر اساس پیش نویس این قعطنامه، وظایف سربازان آلمانی در چوکات ائتلاف بین المللی علیه شبه نظامیان تروریست «دولت اسلامی» در عراق به طور قابل توجهی تغییر می خورد. ماموریت سربازان آلمانی در عراق بیشتر آموزش نیروهای عراقی در سراسر این کشور و مشوره دهی حکومت مرکزی عراق عنوان شده است.
در افغانستان قرار است نیروهای بیشتر آلمانی استقرار گردند. کابینه حکومت آلمان فیصله کرده است که سقف نهایی نیروهای آلمانی در افغانستان از ۹۸۰ سرباز فعلی به حذوذ ۱۳۰۰ سرباز افزایش یابد.
رینکه برامس، کمیسار امور صلح کلیسای پروتستانت آلمان، فیصله کابینه فدرال آلمان در قبال ماموریت های خارجی اردوی این کشور را مورد انتقاد قرار داده و گفته است که «این یک بار دیگر این مشکل را نشان می دهد که هنوز هم ارزیابی و بحث مفصل درباره معنی و هدف ماموریت های خارجی اردوی آلمان وجود ندارد.» او در ادامه گفته است که یک نوع درماندگی به نظر می رسد. به باور برامس «استقرار سربازان بیشتر در افغانستان مشکل اساسی را حل نمی کند.»
برامس همچنین گفته است که گسترش و تشخیص این ماموریت ها باید در بوندستاگ یا پارلمان بحث می شد. او گفته است که وضعیت امنیتی در افغانستان رو به خرابی نهاده است. به گفته او حمایت در بخش بازسازی پولیس و اردوی افغانستان مطمئنا چیز مفیدی خواهد بود، اما تنها یک جنبه از توسعه الزامی را نشان می دهد. او می گوید: «خیلی مهمتر فعالیت های ملکی هستند که باید مورد حمایت قرار گیرند و باید به ویژه مردم محلی در بخش توسعه کمک شوند.»
آلمان از سال ۲۰۰۲ بدین سو از افغانستان برای ایجاد نیروی پولیس پایبند به دولت و قانون اساسی حمایت می کند. این کار در چهارچوب یک پروژه دوجانبه و به عنوان بخشی از ماموریت پولیس اتحادیه اروپا موسوم به «یوپول» صورت می گیرد.
زیگورد رینگ، اسقف در اردوی آلمان اما تمدید و گسترش ماموریت‌های خارجی اردوی آلمان را استقبال کرده است. او در ارتباط به ماموریت اردوی آلمان در کشور افریقایی مالی و در افغانستان گفته است که هدف این بود که ساختارهای دولتی دوباره بازسازی گردند که اردوی آلمان از عهده این ماموریت برآمده می تواند.
او در جریان سفرهایش به افغانستان و مالی، این احساس را پیدا کرده است که سربازان آلمانی در تمام سطوح خدماتی در پشت ماموریت شان ایستادگی دارند. اما او انتقاداتی به ویژه در قبال مشکلات تجهیزاتی کرده می گوید که «این مردان و زنان برای اجرای دستور پارلمان کشور شان در شرایط نامساعد زندگی شان را در معرض خطر قرار می دهند. در چنین حالاتی باید همه چیزها به طور مناسب کار کنند.»

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.