آماده‌گی‌ها برای تظاهرات سراسری

گزارشگر:شنبه 5 حوت 1396 ۴ حوت ۱۳۹۶

شماری از چهره‌های سیاسی کشور شام روز پنجشنبه (۳ حوت) وارد شهر مزار شریف مرکز ولایت بلخ شدند.
حاجی ظاهر قدیر نماینده مردم ننگرهار در مجلس، همایون همایون معاون اول مجلس، جنرال نازک میر نماینده ژنرال عبدالرازق فرمانده پولیس قندهار، mandegar-3کلیم الله نقیبی معاون جمعیت اسلامی، حاجی حضرت علی نماینده مردم ننگرهار در مجلس شام پنجشنبه وارد شهر مزار شریف شدند.
این شخصیت‌های سیاسی در میدان هوایی بین المللی مولانا جلال الدین محمد بلخی، از سوی عطامحمد نور والی بلخ، احمد شاه رمضان نماینده مردم بلخ در مجلس و شماری از شخصیت‌ها مورد استقبال قرار گرفتند.
در دیدار والی بلخ و این چهره‌های سیاسی؛ در مورد وضعیت سیاسی و‌امنیتی، فرآیندهای ملی، انتخابات و راه اندازی راهپیمایی‌های گسترده و سراسری در آینده نزدیک بحث و روی تشکیل زود هنگام ائتلاف بزرگ، بحث و گفتگو شد.
بزرگان سیاسی مشرقی و جنوبی در حالی وارد بلخ شدند که پیش از این والی بلخ از راه اندازی تظاهرات گسترده و میلیونی مردمی علیه آنچه که سیاست‌های انحصارگرایانه و تفرقه افکنانه رهبری حکومت می‌خواند خبر داده است.
والی بلخ به رهبری حکومت هشدار داده که اگر به صدای عدالت خواهی مردم توجهی نشود و حکومت به خواسته‌های حزب جمعیت برای تامین عدالت اجتماعی پاسخ مثبت ندهد، حرکت‌های بزرگ مدنی و نافرمانی‌های مدنی در کشور آغاز خواهد شد.
پس از مخالفت والی بلخ با سیاست‌های رهبری حکومت وحدت ملی، تاکنون میلیون‌ها شهروند از نقاط مختلف کشور حمایت‌شان را از والی بلخ اعلام کرده اند. تنها در یک و نیم ماه گذشته، صدها هزار شهروند خود را از ولایت‌های مختلف به مزار شریف رسانیده‌اند و در همایش‌های بزرگ مردمی حمایت شان را از والی بلخ اعلام کرده اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.