آمار طلاق در عربستان بالاتر از آمار ازدواج است

گزارشگر:دو شنبه 12 سنبله 1397 ۱۱ سنبله ۱۳۹۷

mandegar-3گزارش‌ها در عربستان سعودی حاکی از آن است که آمار طلاق در این کشور هولناک است و سالانه آمار طلاق بالاتر از آمار ازدواج‌ است.
روزنامۀ سعودی الریاض، گزارش داده است که دادگاه عالی کشور عربستان سعودی اعلام کرده است که در جریان ماه گذشته ۱۰ هزار مورد ازدواج را به ثبت رسانیده‌اند و ضمن این در همین مدت بیش از ۵ هزار مورد طلاق را نیز ثبت کرده‌اند.
در همین‌حال، منال‌الزید کارشناس امور اجتماعی در این خصوص گفته است که خیانت‌های انترنتی در عربستان سعودی یکی از مهم‌ترین عوامل طلاق در این کشور می‌باشد؛ زیرا مصروف‌شدن همسران در شبکه‌های اجتماعی و بی‌توجه‌شدن به خانواده باعث بهم‌ریزی کانون گرم خانواده‌ها در عربستان شده است.
الزید افزود که در کنار خیانت‌های دنیای مجازی، نابسامانی‌های رفتاری فرزندان و نبود مهر و محبت میان اعضای خانواده یکی دیگر از عوامل مهم و مروج طلاق در بین سعودی‌ها می‌باشد.
او تصریح کرد که جلوگیری از آمار بلند طلاق میان همسران با یافتن ریشه‌های خیانت، نادیده‌نگرفتن مشکلات کوچک و هم‌دیگرپذیری ممکن است؛ زیرا اگر به این مشکلات کوچک توجه صورت نگیرد، موجب ایجاد یک دیوار بزرگ احساسی میان همسران خواهد شد که از بین بردن آن بسا دشوار است.
این در حالی‌ست که عربستان از برزگترین کشورهای اسلامی در جهان است که زنان در این کشور با محدودیت‌های فراروانی دست و پنجه نرم می‌کنند هرچند در این اواخر به فرمان ولیعهد این کشور یک مقداری از آزادی‌ها به زنان این کشور داده شد، اما با وجود آن‌هم زنان در این کشور هنوز با مشکلات فراوان روبه‌رو هستند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.