آواره‌گان از یونان به ترکیه پس فرستاده شوند

شنبه 10 دلو 1394/

mandegar-3هالند می‌خواهد با استفاده از فرصتی‌که به عنوان رییس دوره‌یی شورای اتحادیه اروپا در اختیار دارد، سیاست این اتحادیه در قبال آواره‌گان را از بنیاد تغییر دهد که براساس آن، آواره‌گان از یونان مستقیم به ترکیه پس فرستاده می‌شوند.
قرار است که حکومت هالند با همکاری گروه معینی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا شمار آوارگان را به طور واضح کاهش دهد.
طبق نقشه‌های هالند پناهجویان پس از رسیدن به یونان با کشتی به ترکیه پس فرستاده شوند.
دیدِریک سامسوم، رییس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات هالند که بر سر قدرت است، به روزنامه هالندی «دی فُلکس کرانت» گفت که در حال حاضر چندین کشور اتحادیه اروپا به شمول آلمان بر روی چنین طرحی کار می‌کنند.
طبق این پلان هالند، قرار است که فقط به شمار محدودی از پناهجویان اجازه ورود به اتحادیه اروپا داده شود. براین اساس شمار آن ها به ۲۵۰ هزار تن محدود می شود و کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید متعهد شوند که اجازه ورود این تعداد از پناهجویان را می‌دهند.
طبق اطلاعات سامسوم، ترکیه تحت این شرایط حاضر است که آوارگان رد شده را دوباره قبول کند. البته او تاکید کرد که ترکیه باید «برخی از قوانین اش را اصلاح کند و وضعیت پناهجویان را بهبود بخشد» تا یک کشور امن به شمار بیاید.
رییس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات هالند در ادامه گفت که نخستین کشتی ها قرار است از ماه مارچ یا اپریل برای پس فرستادن آوارگان شروع به کار کنند.
این سیاستمدار هالندی گفت که به همراه مارک روته، نخست وزیر هالند با آلمان، سویدن و اتریش به طور جامع درباره همه جوانب این پلان مشوره کرده‌اند. سامسوم اظهار امیدواری کرد که فرانسه، اسپانیا و پورتگال نیز به آن ها ملحق شوند. او گفت که بریتانیای کبیر نیز برای پذیرش آوارگان اظهار آماده‌گی کرده است و اضافه کرد که پیش از تصویب پلان مذکور، باید همه ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا آن را تایید کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.