ابراهیمی بار دیگر به فساد و زورگویی متهم شد

گزارشگر:دو شنبه 2 دلو 1396 ۱ دلو ۱۳۹۶

یک عضو مجلس ادعا دارد که عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان در غصب زمین‌های دولتی و ایجاد نا امنی‌ها در ولایت قندوز دست دارد.
انجنیر کمال صافی نماینده مردم قندوز در مجلس گفت که آقای ابراهیمی در ولسوالی‌های امام صاحب و ولسوالی خان آباد قندوز زمین‌های دولتی را با mandegar-3استفاده از زور و قدرت خود به گونه غیر قانونی غصب کرده است.
آقای صافی گفت: «ابراهیمی هر روز در کندز ملیشه تشکیل می‌دهد و با حمایت از زورمندان، زمین‌های دولتی را نیز غصب می‌کند».
به گفته او، بعضی از اعضای دیگر شورای ملی نیز با مقام‌های محلی قندوز در ارتباط اند و از همین طریق در قاچاق، قتل و هر گونه اعمال غیر قانونی دیگر دست دارد.
او بیان داشت که برخی اعضای شورای ملی از درآمدهای روزانه اداره های عایداتی به ویژه بندر شیرخان، اداره ترانسپورت و کمیساری نظامی این ولایت سهم می‌گیرند.
آقای صافی هرچند از سایر اعضای شورای ملی که در فساد و حمایت از قاچاقبران در ولایت قندوز نام نگرفت؛ اما الحاج الله نظر نظری ترکمن، سید داود نادری، شایسته باز ناصری، شکریه پیکان، عبدالودود پیمان، فاطمه عزیز، معلم چهاری و عبدالله قرلق نمایندگان مردم قندوز در دو مجلس شورای ملی هستند.
صافی گفت که هم اکنون نیز غضب زمین‌های دولتی توسط برخی اعضای شورای ملی از جمله عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان در ولسوالی های امام صاحب و خان آباد این ولایت جریان دارد.
او تاکید کرد که اسناد موثق و ثبوت کامل از این ادعای شان در دست دارد.
به گفته او، رییس مجلس و برخی اعضای شورای ملی در گسترش نا امنی ها در قندوز نیز دست دارند و آرامش مردم این ولایت را گرفته اند.
شهر قندوز در دو سال گذشته دو بار به دست طالبان سقوط کرد و تلفات و خسارات زیادی بر مردم این شهر تحمیل شد؛ اما عملیات های نظامی علیه طالبان هنوز هم در این ولایت جریان دارد.
انجنیر کمال گفت که هنوز هم آرامش سراسری در شهر و ولسوالی های قندوز به وجود نیامده است و فساد در اداره‌های محلی این ولایت به اوج خود رسیده است.
صافی می‌گویند که حمایت اعضای شورای ملی از مفسدان و غاصبان در ولایت قندوز سبب شده که مردم در برخی موارد با طالبان همکاری کرده و حتا برعلیه دولت جنگ کنند.
به گفته او، تعیینات در نهادهای امنیتی قندوز نیز بر اساس قومیت صورت می گیرد و یک قوم خاص به حاشیه رانده شده است.
این عضو مجلس، عملیات تصفیه ای جاری در قندوز را نیز مورد سوال قرار داد و گفت که در عملیات نیروهای امنیتی، بیشتر مردم ملکی آسیب دیده اند.

عبدالرئوف ابراهیمی پیش از این نیز از سوی برخی نمایندگان دیگر به فساد، غصب زمین های دولتی و تشکیل پولیس محلی در قندوز متهم شده است؛ اما او تمامی این اتهامات علیه خودش را بی اساس خوانده است.
این در حالی است که انجنیر کمال صافی نماینده مردم قندوز در مجلس، هنگام سقوط این شهر به دست طالبان به حمایت از طالبان متهم شده بود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.