ابوبکر بغدادی پیام صوتی جدید منتشر کرد

گزارشگر:دو شنبه 5 سنبله 1397 ۴ سنبله ۱۳۹۷

mandegar-3گروه تروریستی داعش پیامی صوتی منتسب به ابوبکر بغدادی، سرکردۀ این گروه تروریستی را منتشر کرده‌است.
خبرگزاری رویترز، در پیام صوتی که به تازه‌گی از سوی گروه تروریستی داعش و منسوب به ابوبکر بغدادی منتشر شده، سرکردۀ این گروه تروریستی می‌گوید: «برای مجاهدین پیروزی یا شکست با مقیاس در دست‌داشتن یک شهر یا اشغال آن و یا اشراف بر آسمان آن و یا حتی در اختیارداشتن بمب هوشمند و موشک قاره‌پیما نیست.»
این نخستین نوار صوتی از اواخر تابستان گذشته است که داعش آن‌را منتسب به سرکردۀ خود، ابوبکر بغدادی می‌داند.
اگرچه این نوار صوتی تاریخ مشخصی ندارد اما در آن به وقایع اخیر چون بازداشت یک کشیش آمریکایی در ترکیه اشاره می‌شود.
با وجود این‌که گروه تروریستی داعش، اکثر مناطق مهم و شهرهای تحت کنترل خود در سوریه و عراق را از دست داده اما هنوز از سرنوشت و محل اختفای ابوبکر بغدادی خبری در دست نیست.
داعش سال گذشته از موصل در عراق و رقه در سوریه که مهم‌ترین شهرهای تحت کنترل این گروه تروریستی بود، بیرون رانده شد.
در چندسال گذشته نیز بارها خبر کشته‌شدن ابوبکر بغدادی مخابره شده، اما هیچ‌گاه تایید نهایی نشده‌است.
چندماه پیش، رسانه‌های خبری نزدیک به‌داعش، از مرگ پسر ابوبکر بغدادی در اُستان حمص سوریه و طی «یک عملیات کماندویی» خبر دادند.
چندروز پیش هم سازمان ملل متحد در گزارش جدید خود اعلام کرد با وجود بیرون‌راندن داعش از اکثر نقاط سوریه و عراق هنوز ۲۰ تا ۳۰ هزار از شبه‌نظامیان این گروه در این دو کشور حضور دارند.
در حال حاضر؛ تقریبا تمام مناطق عراق و بخش بزرگی از سوریه در کنترل دولت مرکزی قرار دارد و تحرکات گروه‌های تروریستی بصورت پراکنده دنبال می‌شود.
ابوبکر بغدادی، در سال ۲۰۱۴ در مسجد معروف موصل خبر از تاسیس یک «خلافت» داد، اما در سال ۲۰۱۷ ارتش عراق آزادسازی کامل این شهر از اشغال گروه تروریستی داعش را اعلام کرد

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.