اتحادیه اروپا: رکورد مهاجرت غیرقانونی شکسته شد

سه شنبه 24 قوس 1394/

mandegar-3شمار مهاجرانی که در سال روان به طور غیرقانونی وارد اتحادیه اروپا شده اند، بی سابقه است. روزنامه آلمانی «دی وِلت» با رجوع به ارقام کمیسیون اتحادیه اروپا گزارشی در این باره نشر کرده است.
روزنامه آلمانی «دی وِلت» می نویسد که در فاصله زمانی جنوری و نومبر سال روان میلادی ۱٫۲۸ میلیون مورد عبور غیرقانونی از مرز ثبت شده است. این روزنامه به گزارش کمیسیون اتحادیه اروپا با عنوان «حراست مرزی و ساحلی اتحادیه اروپا و مدیریت موثرتر مرزهای خارجی» رجوع می کند و به نقل از این گزارش می نویسد که شمار مهاجرانی که به طور غیرقانونی وارد اتحادیه اروپا می شوند، «به اوج خود» رسیده است.

حراست مرزی «به هیچ وجه کافی نیست»
به گزارش روزنامه «دی وِلت»، کمیسیون اتحادیه اروپا در بروکسل از حراست مرزهای خارجی این اتحادیه به شدت انتقاد می کند و می گوید که «ثابت شده اقدام ها در این زمینه به هیچ وجه برای تامین موثر و جامع امنیت و تضمین آن کافی نیست».
به گزارش این روزنامه آلمانی کمیسیون به این نتیجه رسیده است که «شهروندان کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، توانستند از مرزهای خارجی این اتحادیه به طور غیرقانونی عبور کنند و بعد به سفرشان از طریق اتحادیه اروپا ادامه دهند، بدون این که نخست هویت شان شناسایی شود، مشخصات شان ثبت گردد و از نظر امنیتی بررسی شوند».
کمیسیون در ادامه خواهان این شده که به این وضعیت به طورعاجل پایان داده شود و اعلام کرده که اتحادیه اروپا «در زمینه تامین امنیت مرزهای خارجی به یک سیاست قوی و مشترک نیاز دارد که بر قاعده تقسیم مسئولیت مشترک تکیه کرده باشد».
به گزارش روزنامه آلمانی «دی وِلت» قرار است که این سند کمیسیون اتحادیه اروپا روز سه شنبه (۲۴ قوس/۱۵ دسمبر) نشر شود. این روزنامه به نقل از گزارش کمیسیون اتحادیه اروپا می نویسد که در این میان اعتبار منطقه شینگِن که بر پایه آزادی رفت و آمد استوار است، زیر سوال رفته است. گزارش این کمیسیون احتمالا به بحث درباره سرازیری آوارگان دوباره دامن می زند.
نهاد اقتصاد جهانی: افزایش بیکاران در آلمان
در این میان روزنامه آلمانی «بیلد» در ارتباط با یک موضوع دیگر ارقام جدید ارائه می کند: کارشناسان نهاد اقتصاد جهانی «آی اف دبلیو» در آلمان می گویند که شمار بیکاران در آلمان با توجه به بحران آوارگان تا سال ۲۰۱۷ به ۳۷۶ هزار تن دیگر افزایش خواهد یافت.
طبق پیش بینی محققان اقتصادی این نهاد برای فصل زمستان، دو درصد از آوارگانی که قادر به کار هستند و اجازه آن را دریافت می کنند، یک کار ثابت پیدا خواهند کرد که این رقم برابر با ۹۴ هزار تن از مهاجران می باشد. طبق محاسبه این کارشناسان اقتصادی تا پایان سال ۲۰۱۷ در مجموع ۲٫۷ میلیون آواره وارد آلمان خواهند شد. براین اساس ۱٫۱ میلیون تن از آن ها در سال ۲۰۱۵، ۱٫۱ میلیون تن در سال ۲۰۱۶ و ۶۰۰ هزارتن از آن ها در سال ۲۰۱۷ به آلمان خواهند رسید.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.