اتـهامات بر میـرویس یاسینـی پای مسـوولان را به مجـلس کشاند

گزارشگر:دوشنبه 22 جوزا 1396 ۲۱ جوزا ۱۳۹۶

کمیسیون فرهنگی و رسانه‌های مجلس نماینده‌گان، برخی مسولین حکومتی و رییس تلویزیون آریانا را به منظور بررسی اتهام دست داشتن میرویس یاسینی در انفجار چهار راهی زنبق، فرا خواند.
سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، معاون ریاست امنیت ملی، فرمانده پولیس کابل و رییس تلویزیون آریانا از مسولانی بودند که در خصوص اتهام به mandegar-3آقای یاسینی توسط کمیسیون فرهنگی مجلس استجواب شدند.
همزمان با انفجار تانکر مواد انفجاری در چهار راهی زنبق شهر کابل، تلویزیون آریانا به نقل از یک مسوول ریاست امنیت ملی خبری را به نشر سپرد که تانکر استفاده شده در این انفجار مربوط به شرکت میرویس یاسینی نماینده مردم ننگرهار در مجلس نماینده‌گان بوده است.
اما، میرویس یاسینی ضمن رد این خبر گفت که هیچ گونه شرکت تانکرهای فاضلاب ندارد.
آقای یاسینی مدعی شد که این خبر برای خدشه‌دار ساختن وجهه سیاسی خودش، به نشر رسیده و از مجلس خواست که این مساله را بررسی کند.
مسعود اندرابی معاون ریاست امنیت ملی در نشست روز یک شنبه (۲۱ جوزا) کمیسیون فرهنگی و رسانه‌های مجلس صحبت می‌کرد در مورد اتهام آقای یاسینی گفت: “هیچ نوع اسنادی وجود ندارد که ثابت کند تانکر مربوط شرکت آقای یاسینی بوده است”.
آقای اندرابی گفت که مساله زیر تحقیقات قرار دارد و تا هنوز مشخص نشده که تانکر مربوط کدام شرکتی بوده است.
او در پاسخ به سوالی که چرا مسولان ریاست امنیت ملی به تلویزیون آریانا گفته است که این تانکر مربوط شرکت یاسینی بوده نیز گفت: “موقف رسمی ریاست امنیت ملی در اولین اعلامیه این نهاد منعکس شده و در آن کدام عضوی از مجلس به دست داشتن در این حمله متهم نشده است”.
سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز گفت که کمیسیون رسیدگی به تخطی رسانه‌ای این موضوع را بررسی می‌کند.
شریف حسنیار رییس تلویزیون آریانا نیز گفت که منبع خبرش یک مقام ریاست امنیت ملی بوده و خبرنگاران این شبکه چیزی در آن اضافه نکرده‌اند.
آقای حسنیار خاطر نشان کرد که هرنوع تصمیم‌گیری کمیسیون تخطی‌های رسانه‌ای را در این مورد خواهد پذیرفت.
به گفته وی، شبکه تلویزیونی آریانا هیچ‌گونه غرضی در نشر این خبر نداشته است.
سر انجام کمال ناصر اصولی رییس کمیسیون فرهنگی و رسانه‌ای مجلس به کمیسیون رسیدگی به تخطی‌های رسانه‌ای وزارت اطلاعات و فرهنگ یک هفته فرصت داد تا به این مساله رسیدگی کند.
آقای اصولی افزود، اگر ثابت شود تلویزیون آریانا قصداً این خبر نادرست را نشر کرده است و یا اسنادی ارائه نتواند باید به دادستانی کل معرفی شود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.