اتهام احمدشاه مسعود بر نمایندۀ امریکا بیست سال بعد ثابت شد

۱۹ اسد ۱۳۹۴

رابین رافایل به نماینده‌گی از امریکا، به مسعود شهید، پیشنهاد پیوستن به طالبان را داده بود
مسعود شهید، رافایل را به جاسوسی به پاکستان متهم می‌کند.

سحکومت مجاهدین با گذشت زمان، زیر فشار بیشتر جنگی طالبان و تروریزم منطقه قرار می‌گرفت. خانم «Robin Raphel» رابین رافایل، معاون وزارت خارجه امریکا در امور جنوب آسیا و آسیای میانه و نماینده خاص آن کشور در امور پاکستان و افغاانستان مشغول انجام مذاکرات بود.

طی مذاکراتی در تخت استالف، پس از چند ساعت گفت‌وگو، خانم رافایل به مسعود شهید پیشنهاد پیوستن به طالبان را می‌نماید، شهید مسعود در حالیکه به شدت این موضوع را رد می‌نماید، با کمک ترجمانی داکتر لفرایی وزیر امور خارجه وقت مجاهدین، خطاب به رافایل می‌گوید که صحبت شما بیشتر به نماینده‌گی پاکستان می‌باشد تا امریکا. داکتر لفرایی نیز ابتدا به رسم دیپلوماسی اندکی تامل می‌نماید، آمر صاحب فوراً متوجه می‌شود و تاکید می‌نماید تا عبارت را دقیقاً به رافایل ترجمه نماید. خانم رافایل همین که ترجمه عبارت را می‌شنود، به یکباره‌گی تکان می‌خورد و رنگش می‌پرد و با اظهار تردید سکوت می‌نماید.
امروز پس از گذشت بیست سال از این گفت‌وگو، خانم رافایل به جرم جاسوسی به پاکستان تحت پیگرد حکومت فدرال امریکا قرار می‌گیرد. خانه و دفترش به اتهام mnandegar-3انتقال اطلاعات محرم به پاکستان مورد تلاشی و تحقیقات جدی FBI قرار می‌گرد، از کارش سبکدوش و مصونیتش لغو می‌گردد؛ هرچند تاهنوز تحقیقات ادامه دارد و به جرم خیانت ملی بازداشت نشده است.
خانم رافایل قرار گزارشات مطبوعات امریکا از حامیان سرسخت و تزلزل ناپذیر و همکار پاقرص و کمپاینر قدرتمند طالبان و امریکا به شمار می‌رود.
چگونه نماینده خاص حکومت امریکا مورد استفاده استخبارات پاکستان قرار می‌گیرد، در این روزها مضمون داغ مطبوعات امریکایی می‌باشد.
برملا شدن این حقیقت تلخ، شمۀ از تاریخ روزگاران ملت ما را می‌سازد که در گرداب چه بازی‌های خطرناک استخباراتی، هر روز قربانی بیشتر می‌دهد. وقتی ایالات متحده امریکا از شناخت مامور خودش و ماموریت خطرناک وی نمی‌تواند جلوگیری نماید، طبیعتاً حکومت ما فرسنگ‌ها دور می‌باشد.
اشتباه پروژۀ روند موجود صلح حکومت با طالبان و پاکستان و در مقابل شدت گرفتن حملات آنان و صدها قربانی دیگر، می‌رساند که رافایل‌های زیادی در درون دستگاه دولت و اسخبارات منطقه وجود دارند که همه روزه برای کشور و مردم ما فاجعه می‌آفرینند.

ماندگار- به نقل از برگۀ فیسبوک احمدولی مسعود

اشتراک گذاري با دوستان :
  • Shah Jahan

    عجب قوماندان امنیه کودن داریم شما قضاوت کنید خصوصاشخص محترم وزیر داخله مکررآ برایتان یادآوری میکنم ضرب المثل عام مشهور است بزرگان ما میگفت که بالای زاغ بودنه شکار نمیشودعقاب است شکار میکند. این قوماندان شهر توانای این پست را ندارد در صحنه حادثه حاضر میشود در مقابل خبر نگاران و یا مردم عام در محل واقعه به خبر نگاران گزارش میدهدموتر آمد چند نفر کشته شد چند نفر زخمی شد موتر کرولا بود این بدبخت کودن وظیفه خود را نمیداند به حیث امر قوماندانی افسوس کسی نیست پرسان کند. او بدبخت کودن این موتر از آسمان و یا مریخ مستقیمآ دهن درازه میدان هواهی کابل فرود آمد ویا از بیست پوسته تلاشی بیخبر ویا معامله گرو یا به امر خودت بدون تلاشی گذشته به محل مطلوب خودرا رسانده.

    یکبار دیگر به مقامات محترم یاد آوری میکنم در تعین پست قوماندانی تجدید نظر کنید باند هایست از پاکستان اداره میشود تواناهی برطرفی وی از توانی وزیر داخله بالا است کاملا میداند از جریان واقف است اما در تبدیلی وی نا توان است. محترم داکتر عبدالله همرای محترم رهیس جمهور عاجل تصمیم گیرد ورنه منتظر حمله شدیدتر باشید مردم بیگناه وطن در خون جان میدهدشما دقت کنیدشروع از قتل فرخنده موضوع پارلمان مهمان خانه ملل متحد دو بار پلان طرح قتل سفیر هند همه پلان شده از استخبارات پاکستان بوده چرا وزارت داخله اینقدر غافل است همه توسط باند شروع بعضی نفراز داخل ارگ وزارت داخله بعضی اشخاص از جمله قوماندان ولایت کابل داخل این باند است سابقه جرمی وی را بخوانید ترفیع فوق العاده پی درپی همه به اشاره استخبارات پاکستان صورت گرفته به کمک استخبارات پاکستان در چوکی نصب شده. مردم را به گرفتاری چند پودری کیسه بر و یاگرفتاری مظنون اغفال میکند کیسه بری کار بد است ضرر وی بیک شخص میرسد نه به عام جامعه ویا پودری مسول دولت است زمینه کار نتوانسته برای جوانان مهیانساخته از مجبوریت و بیکاری رو به پودر آورده ویا توسط کشور های همسایه عمدی پودری شده توجه مقامات محترم را می خواهم اگر وطن را دودارید به خاطر حفظ جان وطن داران عزیز دقت کنید حتی در تلویزون ملی شبکه پنجابی فعال وجود دارد زمینه مصاحبه و تبلیغات کاذب را برای وی مهیا میسازد امنیت دولتی توسط اشخاص صادق خودکمک کند تا ریشه را یابداگر توانی برطرف کردن وی را داشته باشد کار ماح نیست ملیون ها دالر روزانه از طرف حلقات دشمنان افغانستان بخاطرتخریب وطن عزیز مصرف میشود . حاجی صبور