احمدولی مسعود: رژیم با اقدامات ناشیانه در تلاش انحراف ذهنیت جهان است

گزارشگر:سه شنبه 6 قوس 1397 ۵ قوس ۱۳۹۷

ماندگار: احمدولی مسعود، رهبر جریان سیاسی آجندای ملی می‌گوید که حکومت افغانستان با اقدامات ناشیانه‌یی که انجام می‌دهد در پی انحراف ذهنیت جامعۀ جهانی است.
رهبر جریان سیاسی آجندای ملی که با شبکۀ تلویزیونی طلوع نیوز صحبت می‌کرد با اشاره به تظاهرات مردمی در پیوند به آزادی فرمانده علی‌پور، گفت: وقتی مردم به تظاهرات گسترده در حمایت فرماندهان شان حاضر می‌شوند، به این معنا است که حکومت از مدار اعتماد مردم خارج mandegarشده است.
به گفتۀ احمدولی مسعود، رژیم موجود به‌منظور جهان فریبی بار بار به اقدامات ناشیانه و بازداشت‌های بی‌مورد دست زده است و به‌نام «مبارزه علیه جنگسالار» و «فساد» هیاهو برپا کرده است.
آقای مسعود در ادامۀ این گفت‌وگو بیان داشته است: «دولت این‌بار نیز با تحریکات نابخردانه در داخل تلاش دارد تا در کنفرانس ژینوا ۲۶-۲۷ نوامبر، نشست بین‌المللی که کار حکومت را در عرصه‌های متنوع از جمله مبارزه با فساد، امنیت، صلح و انتخابات بررسی و تفتیش خواهند کرد، ناکامی‌های خود را توجیه نماید».
رهبر جریان سیاسی آجندای ملی خاطر نشان کرده است: گزارش‌هایی که پیش از این نهادهای معتبر داخلی و خارجی پخش کرده‌اند، نشان دهنده ناکار آمدی و فساد متمرکز و سیستماتیک رهبری حکومت می‌باشد.
آقای مسعود در ادامۀ این گفت‌وگو تأکید کرده است: «چرا این رژیم تا هنوز علیه فساد پیشه‌گان حرفه‌یی که سال‌هاست دور و برش می‌چرخند و جنگسالاران خون آشام که از بام تا شام انتحار می‌کنند، خون می‌ریزند و سرنوشت ۳۰ میلیون مسلمان را گروگان گرفته‌اند، اقدام نمی‌کند؟ معلوم است که رژیم موجود خود به یک مشکل و مانع کلان مبدل شده است».
قرار است نشست ژینوا فردا و پس فردا در سویس برگزار شود. مسوولان حکومت وحدت ملی در این نشست اشتراک دارند و قرار است گزارش فعالیت‌های و تعهدات خود در زمینۀ بازسازی و مبارزه با فساد اداری را به جامعۀ جهانی ارایه کنند و جامعۀ جهانی نیز به ادامۀ همکاری‌های خود به دولت افغانستان ادامه خواهند دارد.
آگاهان پیش از این در صحبت با روزنامۀ ماندگار گفته‌اند که مسوولان حکومت با ارایه گزارش غیرواقعی در پی قناعت کشورهای جهان اند و این نشست هیچ «تغییر مثبتی» در زنده‌گی شهروندان افغانستان نخواهد آورد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.