ادارۀ ارگان‌های محلی: تمامی مقرری‌ها تا بعد از پایان انتخابات متوقف شد

۳۰ سرطان ۱۳۹۸

ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی کشور می‌گوید که به‌منظور انجام امور به‌گونۀ شفاف و به هدف حفظ مصونیت وظیفوی، تمامی مقرری‌های مربوط به این اداره تا ختم برگزاری انتخابات متوقف می‌باشد.
در اعلامیه‌یی که دیروز از سوی این اداره به نشر رسیده، آمده است که براساس این تصمیم، هیچ‌کسی نمی‌تواند در مرکز، ولایات، ولسوالی‌ها و شهرداری‌ها از بست اول تا بست هشتم تقرر یابد.
mandegarدر اعلامیه همچنان تأکید شده است افرادی که در گذشته برای احراز بست‌های شامل این اداره شارت‌لیست و یا هم امتحان رقابتی‌شان را سپری کرده باشند، نیز امور متباقی مقرری آنان تا بعد از انتخابات به تعویق می‌افتد.
از سویی هم، این اداره گفته است که براساس این تصمیم، ادارات تنها براساس نیاز جدی، مشکلات امنیتی، فساد اداری و یا هم از روی بی‌کفایتی کارکنان‌شان می‌توانند شماری از افراد را استخدام و یا هم از کار برکنار کنند.
ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی همچنان سه روز پیش (پنج‌شنبه، ۲۷ سرطان) در یک امریه عنوانی والیان، شهرداران، ولسوالان و سایر کارکنان این اداره گفته بود که از هر گونه مداخله و تأثیرگذاری در روند برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری کشور خودداری کنند.
این در حالی است که قرار است تا چند روز آینده کمپاین‌های نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شود که برای دو ماه ادامه خواهد یافت.
انتخابات ریاست‌جمهوری نیز قرار است به تاریخ ششم میزان سال جاری برگزار شود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.