ادامۀ نبرد طالبان و داعش در جوزجان چهارده تن جان باختند

گزارشگر:چهارشنبه 4 دلو 1396 ۳ دلو ۱۳۹۶

مقام‌های ولایت جوزجان می‌گویند که درگیری بین طالبان و داعش در ولسوالی قوش‌تپه و درزآب، از سه شنبه شب تا کنون۱۴ کشته به جا گذاشته است.
محمدرضا‌ غفوری، سخنگوی والی جوزجان به‌ صدای امریکا گفت، این درگیری‌ها از دیشب در روستاهای «شاه‌توت» و «شوربلاق» ولسوالی‌های mandegar-3قوش‌تپه و درزآب جوزجان جریان دارد.
او افزود: «شب یک درگیری در ساحه شوربلاق داشتند مربوط ولسوالی قوش‌تپه، سه داعشی و چهار طالب کشته شده و در یک درگیری دیگر در روستای شاه‌ توت طالبان با افراز کمین سه داعشی و چهار تن از طالبان نیز کشته شده اند.»
اما مقام‌های ولایت جوزجان، از رقم رخمیان درگیری داعشیان و طالبان معلوماتی در دست ندارند.
یک باشنده ولسوالی قوش‌تپه ولایت جوزجان که نخواست نامی از وی برده شود، به‌ صدای امریکا گفت، درگیری هم اکنون در بخش‌های از ولسوالی‌های قوش‌تپه و درزآب جریان دارد و طالبان و داعشیان راه‌های این ولسوالی را ماین‌گذاری کرده اند.
او افزود: «درگیری بین دو گروه آغاز شده، یک ده نفر کشته دارند هر دو طرف ساحه و راه‌ها به خاطر ماین‌گذاری مسدود است این راه شامل قوش تپه – درزآب و شبرغان مسدود است و جنگ هنوز هم با شدتش جریان دارد، و از این مسیر ولسوالی‌های گرزیوان و بلچراغ فاریاب هم بسته است، راه‌ها ماین گذاری است».
هنوز طالبان و داعش در مورد تلفات افراد شان در نبردهای جوزجان ابراز نظر نکرده اند .
درگیری‌های این دو گروه در دو ولسوالی قوش‌تپه و درزآب جوزجان از یک هفته به این سو جریان دارد. به گفته آقای غفوری، درگیری پس از آن، میان این دو گروه آغاز شد که برادر والی نام نهاد گروه طالبان برای ولایت سرپل، از سوی جنگجویان گروه داعش، کشته شد.
به گفته مقام‌های امنیتی در جوزجان در جریان نبردهای یک هفته‌یی بیش از بیست طالب و داعشی کشته شده و دست کم ده تن دیگر ازاین دو گروه زخمی شده اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.