ادعاها درباره نشست هلیکوپترهای ناشناس در مناطق طالبان بی‌بنیاد است

گزارشگر:سه شنبه 9 جوزا 1396 ۸ جوزا ۱۳۹۶

mandegar-3وزارت دفاع ملی کشور از برکناری ۲۴ افسر در ارتباط به حمله به قول اردوی ۲۰۹ شاهین در ولایت بلخ خبر می‌دهد.
دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع روز دوشنبه (۸ جوزا) در یک نشست خبری در کابل گفت که ۲۴ افسر در ارتباط به حمله به قول اردوی ۲۰۹ شاهین برکنار شده‌اند.
آقای وزیری بیان داشت که این افراد شامل افسران بلند رتبه نیز هستند و آنان برای تحقیقات بیشتر به دادستانی معرفی شدند.
گروهی از مهاجمان به تاریخ اول ثور به قول اردوی ۲۰۹ شاهین واقع در ولسوالی دهدادی ولایت بلخ حمله کردند. در این حمله تروریستی ۱۳۵ سرباز کشته و ۶۴ تن دیگر زخمی شدند.
سخنگوی وزارت دفاع همچنان در بخش دیگری از سخنان خود ، نشست و برخاست هلیکوپترهای ناشناس در ولایت‌های فاریاب، سرپل و بدخشان را ادعاهای بی‌سند خواند.
آقای وزیری افزود که وزارت دفاع ملی هیچ نوع سندی در این راستا ندارد و از مردم می‌خواهد هر نوع سندی که وجود دارد، شریک سازند، تا در روشنایی آن تصمیم اتخاذ گردد.
وزارت دفاع در حالی نشست و برخاست چرخبال‌های ناشناس در ولایت‌های شمالی و شمال شرقی را ادعاهای بی‌سند می‌خواند که چند روز پیش ذبیح‌الله امانی سخنگوی والی سرپل به‌ رسانه‌ها گفته بود که چرخبال‌های ناشناس به‌هدف تجهیز و تسلیح مخالفان دولت به‌ویژه طالبان در ولسوالی صیاد این ولایت نشست و برخاست می‌کنند.
این اولین بار نیست که نشست چرخبال‌های ناشناس در قلمرو طالبان و مخالفان دولت گزارش می‌شود؛ پیش از این نیز بارها در دولت قبلی و دولت کنونی از نشست هلیکوپترهای ناشناس در قلمرو حاکمیت مخالفان دولت گزارش داده شده‌ بود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.