ارتش پاکستان: حمله به دانشگاه باچاخان از افغانستان کنترل شد

دوشنبه 5 دلو 1394/

mandegar=3ارتش پاکستان می‌گوید چهار مهاجمی که به دانشگاه باچاخان در شمال غربی پاکستان حمله کردند در افغانستان آموزش دیده بودند و این حمله از سوی یک شبه‌نظامی طالبان پاکستان مستقر در افغانستان کنترل شد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، جنرال عاصم بجوا، سخنگوی ارتش پاکستان گفت شبه‌نظامیانی که چهارشنبه به دانشگاه باچاخان در چهارسده حمله کردند و جان دست‌کم ۲۰ تن را گرفتند، از مرز تورخم میان افغانستان و پاکستان وارد شده بودند.
به گفته وی، حمله مذکور از سوی عمر منصور از شبه‌نظامیان طالبان پاکستان رهبری شد که در افغانستان مستقر است و دسمبر سال ۲۰۱۴ هم مسوولیت حمله به مدرسه ابتدایی پیشاور را که به مرگ ۱۳۴ کودک انجامید، بر عهده گرفت. سخنگوی ارتش پاکستان گفت، معاون منصور به مهاجمان کمک کرد تا به مرز تورخم رسیده و از آنجا وارد پاکستان شوند.
ادعاهای ارتش پاکستان بار دیگر لزوم ارتقای روابط میان افغانستان و پاکستان را نشان می‌دهد تا دیگر شبه‌نظامیان نتوانند حملات تروریستی برون مرزی انجام دهند؛ اقدامی که تلاش‌های صلح در این منطقه را به نابودی می‌کشاند. مقام‌های پاکستانی می گویند که رئیس طالبان پاکستان موسوم به ملا فضل‌الله حملاتی را از افغانستان در پاکستان انجام می دهد. وی سال‌ها پیش از حمله ارتش پاکستان در درت سوات گریخت و عازم افغانستان شد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.