ارقام عجیب و غریب ۲۰۱۷

گزارشگر:سه شنبه 12 جدی 1396 ۱۱ جدی ۱۳۹۶

mandegar-3ارقامی که در ۲۰۱۷ بر اخبار جهان سیطره یافتند، از طول عمر گرفته تا بیت‌کوین و کاربرد پلاستیک و تعداد پناهجویان، همینطور بزرگتر و بزرگتر ‌شدند.
به نوشته روزنامه گاردین، تورم عددی به وفور در ۲۰۱۷ دیده شد و ارقامی که مطالب خبری را در خود احاطه کرده بودند بزرگتر و بزرگتر شدند. بسیاری از این اعداد خواندنشان هم سخت است. در ادامه به بزرگترین عددها نگاهی می‌اندازیم.
۳۰,۱۴۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ کیلووات
برق مصرفی شبکه بیت‌کوین ۳۰ تریلیون و ۱۴۰ میلیارد کیلووات ساعت بوده است؛ بدین معنا که برق مصرفی این ارز اینترنتی از مصرف برق ایرلند بیشتر شده است. این آمار همچنین بدین معناست که شبکه مذکور پنج برابر بیشتر از برق تولیدی توسط بزرگترین مزرعه بادی در اروپا مصرف داشته است.
۱,۰۰۰,۰۰۰ بطری پلاستیکی
تحقیقات ماه جون گاردین نشان می‌دهد، این شمار بطری‌های پلاستیکی فروخته شده در سراسر جهان در هر دقیقه است. در کل سال حدود نیم تریلیون بطری در سراسر جهان فروخته می‌شود. اگر به جای پر کردن آنها با نوشیدنی‌ها بخواهیم آنها را در امتداد یکدیگر قرار بدهیم، بیش از نصف راه تا خورشید را پیمودیم.
۱۶,۴۲۵,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیام
این رقم حدود ۱۶ و نیم تریلیون است و حدود پیام‌هایی است که امسال در فیس‌بوک ارسال شده است. براساس محاسبات خود فیس‌بوک، هر دقیقه ۳۱.۲۵ میلیون پیام ارسال می‌شود.
۱۲۱ سال
سن پیرترین مرد جهان است که اکتبر با گاردین مصاحبه کرد. نام «دان سلینو» در کتاب رکوردهای گینس ثبت نشده است چون او گواهی تولدش را در ۹۹ سالگی در جریان آتش‌سوزی خانه از دست داد.
۱۰۰ مایل
مسافتی است است که به طور متوسط یک راننده طول میکشد تافردی را در آمریکا بکشد. همچنین این شمار مایل‌های خودروهای خودران تسلا تا مه امسال است که بدون راننده هدایت شده‌اند. همان ماه، جاشوآ براون اولین راننده تسلا شد که در یک خودروی خودران کشته شد.
۲۷۵ میلیون انسان
شمار انسان‌های ساکن در مناطق شهری است که سرانجام بر اثر گرم شدن زمین و به راه افتادن سیل کشته می‌شوند. این امر چندین دهه زمان می‌برد و ما هم قطعا به چندین دهه زمان نیاز داریم چون نمی‌توانیم در عرض یک شب این همه آدم را به مناطق شهری بیاوریم.
۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ میلیارد بار روشن‌تر
هنگامی که یک جفت ستاره نوترونی در سال جاری مشاهده شدند، یک فلاش روشن‌تر از یک میلیارد خورشید ایجاد کرد. این همچنین بسیاری از پدیده‌های نجومی دیگر را ایجاد کرد، اما یک میلیارد خورشید ساده‌ترین چیزی است می‌توان درک شود.

۳.۴ درصد نفوذ
سهم قدرتمندترین و بانفوذترین افراد بریتانیایی که از سیاهپوست‌ها و گروه‌های اقلیت‌های قومی هستند. این آمار اصلا با جمعیت بریتانیا تناسبی ندارد چرا که این گروه‌ها ۱۳ درصد این جامعه را تشکیل می‌دهند.
۶۵.۶ میلیون انسان
براساس آمارهای جدید، این شمار انسان‌هایی است که به اجبار از خانه‌هایشان آواره شدند. اگر پناهجویان و افراد بی‌خانمان می‌توانستند تشکیل کشور دهند، بیست و یکمین کشور بزرگ روی کره زمین می‌شدند که تعدادشان از جمعیت بریتانیا، فرانسه و یا ایتالیا بیشتر می‌شد.
۰ نفر
تعداد زنانی است که امسال جایزه نوبل به دست آوردند. خود مردان هم به این ضعف اذعان دارند. ژاک دوبوشه، یکی از برندگان نوبل به خبرنگاران گفت: علم توسط مردان برای زنان ساخته شده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.