ارگ: انتخـابات ریاست‌جمـهوری در زمـان تعیین شده برگـزار می‌شـود

گزارشگر:یک شنبه 4 قوس 1397 ۳ قوس ۱۳۹۷

سخنگوی ریاست حکومت وحدت ملی می‌گوید که انتخابات ریاست‌جمهوری در زمان مشخص شده برگزار می‌گردد.
محمد هارون چخانسوری، سخنگوی ریاست حکومت وحدت ملی که دیروز در نشست خبری پیرامون روند گفت‌وگوهای صلح و انتخابات ریاست‌جمهوری صحبت میکرد، گفت: تعیین هیأت مذاکره کننده، بخشی از کارهای عمده برای پروسۀ صلح است و روی آن کار جریان دارد، هنوز نهایی mandegarنشده است.
این در حالی است که در چند روز گذشته، شماری از رسانه‌های کشور گزارش دادند که حکومت، هیأت ۱۱ نفری را به ریاست عبدالسلام رحیمی، رییس دفتر رییس حکومت وحدت ملی برای گفت‌وگو با طالبان تعیین کرده است.
در عین حال، آقای چخانسوری می‌گوید: تفصیلات بیشتر را در موقع که جزییات بیشتر باشد، شریک می‌سازیم.
او در بخش دیگر صحبت‌های خود به برگزاری کنفرانس ژنو اشاره کرد و هدف از برگزاری آن را برسی تعهدات حکومت افغانستان نسبت به مردم خواند و گفت: در این نشست محور صحبت‌ها عبارت اند از، اتصال منطقه‌یی، توان‌مندسازی اقتصادی زنان، پروژه‌های بزرگ منطقه‌یی، سکتور خصوصی در کشور، معارف و کیفیت معارف و برنامه‌های حرفوی، موادمخدر، مصونیت غذایی، معیشت بدیل و مبارزه با خشک‌سالی، مبارزه با فساد اداری، تعهدات سازمان ملل در پیوند به اهداف انکشاف پایدار و روند صلح و نقش زنان در این روند.
آقای چخانسوری با بیان این که افغانستان نیاز به شریک ندارد بلکه نیاز به همکاری‌های دوجانه و همه‌جانبه دارد بیان کرد: افغانستان به عنوان یک شریک موثر در حال تبدیل شدن است که در این نشست بر روی بازاریابی مصحولات افغانستان نیز بحث می‌شود.
سخنگوی ریاست حکومت وحدت ملی می‌گوید: در نشست‌های مشورتی محمداشرف غنی با اقشار مختلف جامعه، روی «طرح جامع و منظم برای ایجاد بورد مشورتی» توافق صورت گرفته است و نگرانی‌های اقشار مختلف جامعه در این طرح، در نظر گرفته خواهد شد.
سخنگوى رییس جمهور در پایان تأکید کرد که انتخابات ریاست‌جمهورى به وقت معین خود برگزار مى‌شود و حکومت تمام آماده‌گی‌ها را دارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.