استاد اکبری رهبر جهادی: غرب در کشتار مردم بعد از هشت ثور دخیل بوده است

/

محمد اکبری از رهبران جهادی و عضو مجاس نماینده‌گان می‌گوید که غرب و شماری از کشورهای شرقی در ادامه کشتارهای مردم افغانستان بعد از حادثه هشت ثور دخیل بوده است.
به گزارش ماندگار به نقل از خبر گزاری بخدی، آقای اکبری گفت: غرب و شماری از کشورهای شرق نمی خواستند که در افغانستان یک حکومت اسلامی بوجود آید و هم اکنون غرب به فکر ساختن افغانستان نیست.
این نماینده مردم در مجلس نماینده‌گان تاکید کرد که عمده ترین عامل بی ثباتی و نا آرامی بعد از تاریخ هشت ثور (۱۳۷۱)در افغانستان مداخله کشورهای خارجی به ویژه غرب در امور افغانستان بوده است.
او تاکید کرد که کشورهای خارجی بعد از هشت ثور، ۷۰۰ حکومت محلی را در گوشه و کنار افغانستان ایجاد کردند که به گفته او (اکبری) تمام مردم افغانستان به گروهای مختلف تجزیه شدند.
اکبری می گوید که هشت ثور در تاریخ افغانستان یک روز درخشان و افتخار آفرین است و باید از این مناسبت در تمام مناطق کشور تجلیل شود.
اکبری تاکید کرد که تجلیل از هشت ثور وظیفه اساسی دولت، ملت، جریان های سیاسی و تمام نهادهای فرهنگی و اجتماعی افغانستان است.
هفت و هشت ثور دو روز تاریخی برای مردم افغانستان است که حوادث و رویدادهای آن تأثیر عمیق و مستقیمی بر سرنوشت آینده افغانستان داشته است.
در هفت ثور حکومت جمهوری داوود خان از طریق انجام کودتای خونین توسط جناح های چپ طرفدار شوروی سابق سرنگون شد و رژیم خلق به رهبری نور محمد ترکی جایگزین آن شد.
هشت ثور مصادف است با پیروزی مجاهدین در برابر حکومت کمونیستی در افغانستان. هشت ثور مصادف است با پیروزی مجاهدین در برابر حکومت کمونیستی در افغانستان.
بااین حال، شماری از اعضای ولسی جرگه می گویند که مردم افغانستان به آروزی های اصلی شان که تشکیل یک حکومت اسلامی بوده نرسیدند.
محمداکبری که خود از رهبران دخیل در قضایای آن زمان افغانستان به خصوص درگیری های کابل بوده است گفت: «ناپتخگی مردم، پراکندگی اوضاع، نظامی شدن اوضاع افغانستان، ایجاد حکومت های محلی و مداخله‌های خارجی باعث ادامۀ جنگ بعد از هشت ثور شد.»
این عضو ولسی جرگه همچنان تاکید کرد که مردم افغانستان تا هنوز به آرزوهای اصلی خود نرسیده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.