استاد عطا محمد نور: کرزی انتقال قومی قدرت را بر مردم‎سالاری ترجیح داد

22 سنبله 1393/

عطا محمد نور والی بلخ با انتقاد شدید از گفته‌های چند روز پیش رییس‌جمهور در خیمه لویه جرگه، خاطر نشان کرد که دعوت رییس‌جمهور از نامزدان برای رسیدن به یک توافق مخالف اصل مردم‌سالاری است.
عطا محمد نور که در مراسم یادبود از سیزدهمین سالروز شهادت احمدشاه مسعود قهرمان ملی کشور در بلخ سخن می‌گفت، هشدار داد که ما هیچ‌گاه نتایج انتخاباتی را که برآمده از یک تقلب سازمان یافته است را نمی‌پذیریم.mnandegar-3
آقای نور ادامه داد: «ما خواهان به دادگاه کشانده شدن تقلب‌گران در انتخابات هستیم».
والی بلخ با بیان اینکه گفته‌های رییس جمهور مخالف مردم‌سالاری است و این نوعی برتری دادن انتقال قومی نسبت به مردم‌سالاری است، گفت: «با وجود آنکه من برای رییس جمهور احترام زیادی قایل هستم اما تصمیم‌های اخیر ایشان شایسته یک انسان دموکرات، تحصیل کرده، با تقوا و افغان نیست».
نور در ادامه گفت: «وقتی که دموکراسی، مردم سالاری و شهروند محوری به انتقال قومی ترجیح داده می‌شود ما چگونه می‌توانیم امیدی داشته باشیم».
وی ادامه داد: «ما نه تنها حکومت برآمده از تقلب را نمی‌پذیریم بلکه آن حکومت را از شانه‌های ملت آن قدر به دور می‌افگنیم که دست، پا و سرش بشکند».
والی بلخ در ادامه سخنان خود بر دادگاهی شدن تقلب‌گران و جداسازی آرای راستین از آرای دروغین تأکید کرد و در رابطه با راه اندازی حرکت‌های سبز و نارجی ونپذیرفتن نتیجه انتخابات که به قول او برآمده از یک تقلب سازمان یافته است هشدار داد.

اشتراک گذاري با دوستان :